Про це повідомляє “Kreschatic” з посиланням на IFLScience
Різдво Христове, яке відзначається 25 грудня, вважається днем народження Ісуса Христа. Проте точна дата народження Христа залишається невідомою, оскільки жодне з Євангелій не містить конкретних згадок. За одними даними, народження Ісуса відбулося за царювання Ірода, а за іншими – вже після його смерті. Більшість істориків вважає, що Христос народився між 6 і 4 роками до нашої ери, коли відбулося рідкісне астрономічне явище – комета.
Свято Різдва закріпилося 25 грудня не одразу. Вважається, що ранні християни пов’язували дату народження Ісуса з днем його смерті, який припадав на 25 березня. Згідно з цією теорією, за дев’ять місяців після зачаття припадає 25 грудня. Інші припущення вказують на те, що святкування співпало із зимовим сонцестоянням і язичницькими обрядами того часу, однак це залишається дискусійним питанням.
Щодо початку нового року, 1 січня стало офіційною датою ще у 153 році до нашої ери. До цього першим місяцем року був березень, що пов’язано з приходом весни. Поступово в римському календарі саме січень став символом нового початку. Навіть у християнських країнах, які користуються Григоріанським календарем, дата 1 січня збереглася, хоча вона не має прямого зв’язку з релігійними подіями.
Зараз новий рік настає 1 січня у більшості країн світу, однак деякі регіони дотримуються власних традицій. Наприклад, в Ефіопії новий рік припадає на вересень, а сам рік там рахується інакше. Попри глобалізацію календаря, різні культури зберегли свої унікальні дати.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що технологія екзосом може стати проривом у медицині.