Мобілізація в Росії
Член комітету Держдуми РФ з оборони генерал-лейтенант Віктор Соболєв заявив, що країна-агресорка не має потреби в мобілізації, адже всі російські регіони нібито справляються із набором контрактників, та закликав громадян не панікувати.
За його словами, наприклад, в Омську нещодавно план був перевиконаний, тому «доцільності в мобілізації просто немає», пише «Kreschatic» із посиланням на пропагандистське видання URA.RU.
Путінський генерал наголосив на тому, що наразі військові комісаріати в РФ успішно виконують набір людей згідно з указом президента, який нібито «добре знає ситуацію», регулярно відвідуючи регіони, комісаріати, Генеральний штаб і Міністерство оборони.
Позиція України
Представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов під час спілкування з представниками ЗМІ на міжнародному форумі «Архітектура безпеки» відповів, чи буде посилення мобілізації в РФ.
За його словами, в країні-агресорці за весь час повномасштабної війни не припинялися мобілізаційні заходи, рекрутингова робота та спроби залучати до окупаційної армії іноземців. Однак наразі масштаби призову ледве покривають втрати ЗС РФ на фронті.
Юсов зазначив, що Москва шукає, як вирішити цю проблему, тому очевидно, що вона вживатиме додаткових заходів.
Раніше президент України Володимир Зеленський повідомив, що РФ готує додаткову мобілізацію, щоб компенсувати високі втрати окупантів.