Як повідомляє Білий дім, президент США Дональд Трамп заявив, що Росія, Китай і Туреччина не брали активної участі у війні проти Ірану. За його словами, Володимир Путін був зосереджений на інших питаннях, тому залишився осторонь конфлікту.
Заява пролунала під час спілкування американського президента з журналістами. Він також висловився щодо ролі інших світових лідерів у ситуації на Близькому Сході, пише Kreschatic.
Як Трамп пояснив позицію Кремля
Коментуючи перебіг війни на Близькому Сході, Дональд Трамп зазначив, що Росія, Китай і Туреччина не стали втручатися у конфлікт. Окремо він пояснив, чому, на його думку, так вчинив російський президент.
Про це Трамп сказав так:
Ердоган – великий лідер і дуже сильна людина, і він залишився осторонь війни в Ірані. Так само і Сі Цзіньпін та Путін, але можна сказати, що Володимир має інші справи, на яких зосереджений. Усі вони залишилися осторонь. Це було доволі вражаюче.
Яка ситуація навколо війни
За словами Трампа, відсутність активного втручання великих держав стала однією з особливостей нинішнього конфлікту.
Водночас у США тривають політичні дискусії щодо участі американських військ у бойових діях. Напередодні Сенат схвалив резолюцію, яка зобов’язує президента вивести американські сили з війни проти Ірану. Документ підтримали 50 сенаторів, тоді як 48 висловилися проти.
Що ще заявив президент США
Дональд Трамп розкритикував рішення Сенату, заявивши, що такі кроки можуть бути вигідними супротивнику.
Також він повідомив, що США більше не блокуватимуть Ормузьку протоку, та висловив переконання, що Іран погодився на проведення довготривалих ядерних інспекцій найвищого рівня.
Нагадаємо, раніше ми писали про заяву Дональда Трампа щодо Володимира Зеленського та війни з Росією.