Про це йдеться у звіті компанії Positive Technologies, яка спеціалізується на кібербезпеці. Так, на Росію припало близько 10% усіх опублікованих оголошень. До п’ятірки лідерів за кількістю злитих у даркнет баз даних також увійшли США (8%), Індія (7%), Китай (6%) та Індонезія (4%). За словами аналітиків, ці бази містять персональні дані з облікових записів та комерційну таємницю.
Як повідомляє «Kreschatic», за оцінкою F.A.C.C.T. за перші півроку 2024-го в публічний доступ було викладено 150 баз даних російських компаній. Близько 30% від загальної кількості витоків цього року становили бази даних компаній роздрібної онлайн-торгівлі. Загальна кількість рядків даних користувачів у витоках з початку року становила 200,5 мільйона. Для порівняння, за даними аналітиків, у 2023 році було 397 мільйонів рядків.
Більшість даних, за словами представника F.A.C.C.T., містять актуальну та чутливу інформацію, у тому числі повні імена, адреси проживання, паролі, паспортні дані та телефонні номери.
Експерти з кібербезпеки зазначають, що лідерство Росії у рейтингах злитих даних пояснюється зростанням кількості зломів та атак, у тому числі пов’язаних із нефінансовою мотивацією. Серед іншого фахівці пов’язали зростання кількості зломів із повномасштабним російським вторгненням в Україну.
Крім того, частину даних, отриманих при зломі, хакери викладають у відкритий доступ безкоштовно, у тому числі щоб продемонструвати свої можливості, привернути увагу покупців або якщо ці дані не можуть продати.
Також раніше ми писали про те, що російські хакери, пов`язані з службою зовнішньої розвідки, зламали пошту топ-менеджерів Microsoft