Роботи та штучний інтелект можуть зробити ЕКО доступнішим

Технологічні стартапи спрямовують свої зусилля на підвищення доступності процедур лікування безпліддя та їх ефективності
Стартапи прагнуть розширити доступ до лікування безпліддя та зробити його ефективнішим. Фото - The Washington Post

Щорічно сотні тисяч людей проходять процедуру екстракорпорального запліднення (ЕКО), довіряючи складному процесу, що вимагає ручного маніпулювання крихітними, мікроскопічними сперматозоїдами та яйцеклітинами. Одне незначне упущення ембріолога може зруйнувати шанси людини на майбутню дитину.

Американський стартап Conceivable зараз намагається автоматизувати процес ЕКО за допомогою роботів і штучного інтелекту в Гвадалахарі, Мексика, пише Bloomberg. Технологія має потенціал для покращення результативності процедури та зниження її вартості, що дозволить розширити доступ до потрібних лікувань, які зараз є недоступними для багатьох.

Як повідомляє «Kreschatic», Conceivable проводить свої дослідження в Мексиці, оскільки один із його засновників є вихідцем з Гвадалахари, яку іноді називають “Силіконовою долиною Мексики”. Стартап, що підтримується венчурним капіталом, є одним із найбільш амбітних серед компаній, що прагнуть знайти нові рішення для того, щоб індустрія лікування безпліддя, яка оцінюється в $40 мільярдів, могла задовольнити попит.

За даними Центрів контролю та профілактики захворювань США, кількість процедур ЕКО в країні за останнє десятиліття більш ніж подвоїлася. Люди все частіше відкладають створення сім’ї на пізніший вік і частіше стикаються з труднощами при спробах завагітніти природним шляхом. У міру зростання галузі в неї вливаються значні інвестиції: лише у 2023 році стартапи, пов’язані з лікуванням безпліддя, залучили понад $874 мільйони, що більш ніж удвічі перевищує показники п’ятирічної давнини.

Однак, незважаючи на зростаючу популярність цих методів лікування, галузь потребує еволюції. Хоча людські помилки рідкісні, вони привертають все більше уваги. Крім того, бракує ембріологів та лікарів для задоволення зростаючого попиту. Ще однією проблемою є вартість: середній пацієнт в США витрачає близько $50,000 на лікування, яке часто не покривається страховкою.

Conceivable залучив $20 мільйонів початкового фінансування від таких фірм, як ACME та Black Opal Ventures. Спостерігачі галузі стверджують, що цей стартап найближче до того, щоб автоматизувати майже кожен етап лабораторної роботи, залишивши лише одного ембріолога, лаборанта та інженера для контролю. Його виробнича лінія роботів може відсортовувати яйцеклітини, запліднювати їх спермою, відібраною за допомогою штучного інтелекту, інкубувати їх, а потім заморожувати в рідкому азоті перед зберіганням.

Поки що Conceivable представив лише результати невеликих досліджень, але заявляє, що їхня технологія вже призвела до 19 вагітностей. Ці результати потребують підтвердження у більших тестах і, ймовірно, оцінки Управлінням з контролю за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) перед тим, як бути впровадженими в американських клініках.

Деякі клініки також почали експериментувати з використанням штучного інтелекту та робототехніки у меншому масштабі, як-от Columbia University Fertility Center, яка планує незабаром представити робота під назвою APRIL, який готуватиме чашки для вирощування ембріонів. Дослідження Columbia, як і інших центрів, свідчать про те, що системи штучного інтелекту та робототехніки принаймні не гірші за людських ембріологів, а інколи й кращі.

Також раніше ми писали про те, що Nvidia, Microsoft та Meta попередили інвесторів: штучний інтелект — ризикована фінансова ставка

Share This Article
Спорт та технології - це не просто гра чи гаджети, це наше життя. Дізнайтеся більше разом із нами
Коментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Exit mobile version