Про це повідомляє “Kreschatic” з посиланням на IFLScience
Інколи в мережі виникають конспірологічні теорії щодо роботи онлайн-сервісів. Наприклад, існує думка, що сайти азартних ігор не використовують справжню випадковість у своїх системах. Цікаво, що частково це правда. Комп’ютери, які керують такими платформами, зазвичай генерують псевдовипадкові числа. Це означає, що результат виглядає випадковим, але насправді є прогнозованим, оскільки базується на початкових даних і алгоритмах.
Основна причина цього полягає в тому, що комп’ютери не здатні створювати справжню випадковість. Їх робота базується на детермінованих алгоритмах, які завжди видають один і той самий результат за однакових умов. Тому для створення псевдовипадкових чисел використовують складні математичні формули, такі як алгоритм Mersenne Twister чи Blum Blum Shub. Такі методи є достатньо ефективними для більшості завдань, хоча й можуть бути зламані при наявності доступу до алгоритмів.
Втім, існують технології, здатні генерувати справжню випадковість. Такі генератори базуються на фізичних процесах, наприклад, радіоактивному розпаді, атмосферних шумах чи зміні температури. Однак їх використання є дорогим і складним, тому навіть у випадках їх застосування їх часто поєднують із псевдовипадковими генераторами, щоб забезпечити баланс між точністю і швидкістю роботи.
Для більшості повсякденних завдань псевдовипадковості цілком достатньо. Саме тому, якщо здається, що ваш улюблений плейлист у додатку повторюється, це не означає, що система працює неправильно. Це лише особливість роботи псевдовипадкових алгоритмів, які використовують більшість сучасних програм.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що в OpenAI пояснили, як скористатися номером «гарячої лінії» для спілкування з ChatGPT.