Менше знаєш – більше довіряєш: як рівень обізнаності впливає на прийняття ШІ

Штучний інтелект змінює не лише наше майбутнє, а й наше сприйняття реальності, відчуття магії та прагматизм стають ключовими факторами його популярності.
Людина та ноутбук. Фото - Pexels

Про це повідомляє “Kreschatic” з посиланням на The Conversation 

Нові дослідження виявили несподіваний феномен – люди з меншим рівнем знань про штучний інтелект частіше готові впроваджувати його у своє життя. Аналіз даних із 27 країн показав, що в державах із нижчим рівнем ШІ-грамотності громадяни більше відкриті до використання технологій, ніж у країнах із високим рівнем знань. Цікаво, що студенти зі США, які менше розуміють принципи роботи ШІ, частіше використовують його для навчальних завдань.

Головною причиною цього феномену вчені називають враження магічності, яке виникає, коли ШІ виконує людські функції, наприклад створює мистецькі твори або емоційно реагує. Люди, які мають технічні знання, сприймають ШІ більш прагматично, розуміючи механізми його роботи. У той час як менш обізнані користувачі сприймають це як щось дивовижне, що підвищує їхню зацікавленість.

Однак у сферах, де ШІ не демонструє «людських рис», наприклад у технічному аналізі даних, більш обізнані люди краще оцінюють його ефективність. Також дослідження доводять, що навіть ті, хто вважає ШІ менш етичним чи небезпечним, все одно залишаються відкритими до його використання через відчуття захоплення його можливостями.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що інтеграція штучного інтелекту та генетичних досліджень відкриває нові горизонти в медицині.

Share This Article
Щоб бути вільним потрібно знати правду.
Коментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Exit mobile version