Як повідомляє «Kreschatic» з посиланням на Washington Post, у Брюсселі альянс підтвердить свою підтримку захисту України від вторгнення Росії, вивчить шляхи послаблення напруженості між Косово та Сербією та розгляне підготовку до 75-річчя НАТО наступного року.
Дводенна сесія у вівторок і середу включатиме перше засідання Ради Україна-НАТО на рівні міністрів закордонних справ, органу, створеного лідерами альянсу на останньому саміті для покращення співпраці та координації допомоги у підготовці Києва до можливого членства.
Союзники продовжуватимуть підтримувати самооборону України, доки Росія не припинить свою агресивну війну
– сказав Джим О’Брайен, головний дипломат США з питань Європи.
У розмові з журналістами в понеділок О’Брайен сказав, що Блінкен може поїхати до Скоп’є, Північна Македонія, після Брюсселя на зустріч Організації з безпеки та співробітництва в Європі.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що планує взяти участь у засіданні ОБСЄ, яке, можливо, створить основу для позицій у протистоянні між США та Росією щодо України.
На зустрічі НАТО в Брюсселі також обговорюватимуть ситуацію на Західних Балканах, де звучать заклики до НАТО збільшити свою військову присутність на тлі занепокоєння, що ворожнеча між Сербією та Косово може перерости у відвертий конфлікт.
За останні місяці між ними двічі спалахнули сутички, і західні країни побоюються, що Росія може спробувати розпалити проблеми на Балканах, щоб відвернути увагу від війни в Україні.
Минулого тижня прем’єр-міністр Албанії закликав НАТО продовжити посилення своїх військових сил у Косово та забезпечити безпеку кордонів країни з Сербією, попередивши, що нещодавні етнічні сутички в Косово потенційно можуть спровокувати ширший балканський конфлікт. НАТО вже посилила свою військову присутність у Косово, створену після кампанії бомбардувань Сербії в 1999 році, додавши приблизно 1000 додаткових військовослужбовців і більш важке озброєння, довівши кількість солдат до близько 4500.
Блінкен підкреслить підтримку США та НАТО демократії та регіональної стабільності в регіоні, включаючи зобов’язання підтримувати прагнення всіх країн приєднатися до Європейського Союзу, сказав О’Брайен.
Сербія не визнає офіційну декларацію незалежності Косово 2008 року. Обидві країни хочуть приєднатися до Європейського Союзу, який є посередником у діалозі між колишніми ворогами. Брюссель попередив обох, що відмова від компромісу ставить під загрозу їхні шанси приєднатися до блоку.
Окрім України та Західних Балкан, міністри також обговорять плани саміту з нагоди 75-ї річниці альянсу, який відбудеться у Вашингтоні в липні 2024 року, на якому союзники відзначать заснування блоку НАТО, який лідери називають найуспішнішим військовим альянсом в історії.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що Ллойд Остін і Ентоні Блінкен виступлять з екстреною заявою про необхідність негайно виділити пакет допомоги Україні