Українські безпілотники були запущені в Московську та Ленінградську області вранці в четвер, повідомило Міноборони Росії, стверджуючи, що всі вони були перехоплені.
Як повідомляє «Kreschatic», російські ракети в середу вдарили по Чугуєву в Харківській області, вбили одну людину та пошкодили навчальний заклад, повідомив губернатор області Олег Синєгубов та військові. Всього було два удари, загинула жінка, яка працювала на ТЕЦ. Ще одна людина постраждала. У вівторок дві російські ракети вдарили по житловому району Харкова, поранено 17 людей.
Президент України Володимир Зеленський закликав Україну та її народ продемонструвати ініціативу у війні, щоб зміцнити міжнародну підтримку.
Після повернення додому зі Всесвітнього економічного форуму в Давосі Зеленський у своєму нічному відеозверненні сказав:
Україні потрібна амбітна та проактивна перспектива, щоб ініціатива була в нашій країні, а не за ворогом, щоб кінець війни залежав від українських дій. Світ підтримує тих, хто має певну перспективу. І це фундаментальне завдання – зберегти ініціативу, щоб ми мали можливість стати сильнішими.
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що пріоритетом на 2024 рік є завоювання переваги в повітрі. «У 2024 році, звичайно, пріоритетом є скинути Росію з неба», — сказав Кулеба на Всесвітньому економічному форумі.
Високопоставлений військовий офіцер НАТО сказав, що війна в Україні може «визначити долю світу», і західні армії та політичні лідери повинні кардинально змінити спосіб, у який вони допомагають Києву воювати з Росією. Голова військового комітету НАТО адмірал Роб Бауер також заявив на зустрічі старших офіцерів НАТО в Брюсселі, що за обґрунтуванням війни Путіна стоїть страх перед демократією.
Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що не думає, що припинення вогню в Україні близьке, але він може бачити майбутнє, де Україна міцно стоїть на своїх ногах. Блінкен мав розмову із засновником WEF Клаусом Швабом і коментатором Томасом Фрідманом у Давосі.
Британський міністр закордонних справ Девід Кемерон заявив делегатам Всесвітнього економічного форуму в Давосі, що є вагомі аргументи для використання заморожених російських активів для допомоги у відбудові України.
Бельгія не виступає проти конфіскації заморожених активів російського центрального банку на суму 280 мільярдів євро, але, за словами прем’єр-міністра Александра Де Кроо, потрібен чіткий механізм, наприклад використання активів як застави для України.
Глава ЄС Урсула фон дер Ляєн заявила, що «впевнена» в тому, що Угорщина скасує вето на пакет допомоги Україні на 50 мільярдів євро на саміті через два тижні. Правий прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан – найближчий союзник Росії в ЄС – у грудні відмовився підписати допомогу.
Німеччина поставила в Україну військові вантажі, зокрема боєприпаси для танків Leopard 1, бронетранспортерів, ракет, безпілотників і шоломів. Він також включає 16 вантажівок-цистерн Zetros, вісім бронетранспортерів, 50 мобільних супутникових терміналів, 25 розвідувальних безпілотників Heidrun і 1840 шоломів.
За 10 місяців 2023 року, незважаючи на санкції проти Москви, західні компанії поставили в Росію найважливіших комплектуючих на суму $2,9 млрд, повідомили в Офісі президента України.
Читайте також: Війна в Україні: головні новини станом на 693 день повномасштабного російського вторгнення