Ми, безумовно, наближаємося до моменту для Європи, коли потрібно буде не бути боягузами.
– сказав президент Франції під час візиту до Чехії.
Виступаючи після зустрічі зі своїм чеським колегою Петром Павелом, Макрон запитав:
Це наша війна чи ні? Чи можемо ми дивитися вбік, вірячи, що можемо дозволити всьому самому йти своїм чередом? Я в це не вірю, і тому я закликав до стратегічного переосмислення і повністю підтримую це. Ми не хочемо ескалації, ми ніколи не були войовничими.
Як повідомляє «Kreschatic», міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що цитати Макрона не є корисними. «Нам насправді не потрібні, принаймні з моєї точки зору, дискусії про наявність більшої чи меншої мужності».
Павел, колишній генерал НАТО, сказав, що Захід не перетинатиме «уявну червону лінію», беручи участь у бойових діях, але припустив, що країни НАТО можуть, наприклад, навчати українських солдатів в Україні, що «не буде порушенням міжнародних правил».
Макрон зустрівся з Павлом, щоб обговорити чеський план закупівлі амуніції для України за межами Європи. Він заявив, що Франція підтримує план, а також підтримує використання доходів від заморожених російських активів у Європі для фінансування оборони України, не торкаючись капіталу.
Україна потопила російський військовий корабель біля Керченської протоки в окупованому Криму, завдавши ще одного удару по військово-морській силі Москви та її контролю над Чорним морем. В ГУР підтвердили, що атакували корабель «Сергій Котов» у вівторок за допомогою морських безпілотників. Судно отримало пошкодження корми, правого та лівого бортів, після чого затонуло.
Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордери на арешт двох високопоставлених російських військових, яких вважають відповідальними за ракетні атаки на українську енергетичну інфраструктуру в період з жовтня 2022 року по березень 2023 року. Це генерал-лейтенант збройних сил Росії Сергій Кобилаш і адмірал російського флоту Віктор Соколов.
Девід Слейтер, колишній службовець військово-повітряних сил США, звинувачений у розповсюдженні секретної інформації про війну в Україні на іноземному веб-сайті знайомств, не визнав себе винним у суді в Омахі, штат Небраска.
Українська влада тисне на 10 країн-членів ЄС, щоб вони дозволили екстрадицію в Україну злочинців, у тому числі підозрюваних у причетності до групи Вагнера та звинувачених у великомасштабній корупції.
Міністр оборони Росії Сергій Шойгу заявив, що Росія посилила свої військові сили на півночі та заході, щоб протистояти тому, що вони сприймають як нарощування сил НАТО. Війна в Україні призвела до того, що Фінляндія та Швеція приєдналися до НАТО. Цього тижня НАТО проводить військові навчання під назвою Nordic Response 2024, у яких візьмуть участь понад 20 000 солдатів у Норвегії, Фінляндії та Швеції та будуть зосереджені на колективній обороні.
Читайте також: Війна в Україні: головні новини станом на 741 день повномасштабного російського вторгнення