Як повідомляє «Kreschatic», у планах було знайти когось із президентського оточення для захоплення та вбивства Зеленського, повідомили в СБУ. Убити Буданова та інших силовиків планувалось ракетним ударом, безпілотниками-камікадзе, потім ще один ракетний удар планувався, щоб знищити докази безпілотників.
СБУ назвала трьох співробітників ФСБ, які брали участь у операції: Максима Мішустіна, Дмитра Перліна та Олексія Корнєва. У перехоплених повідомленнях Перлін назвав ракетний обстріл Буданова «великим птахом», а дрон — «маленьким птахом». Він підкреслив: «Порядок – ракета, безпілотник, ракета».
СБУ заявила, що вилучила безпілотники, боєголовки та міни в одного із заарештованих українських ймовірних спільників. Його та інших звинувачують у державній зраді та тероризмі. Одним із підозрюваних агентів був полковник Служби державної охорони України, який таємно зустрічався з Корнєвим до 2022 року в сусідній європейській країні.
Українська прокуратура каже, що дослідила уламки 21 із приблизно 50 північнокорейських балістичних ракет, запущених Росією з кінця грудня по кінець лютого. В офісі головного прокурора Андрія Костіна Reuters повідомили, що відсоток відмов ракет був високим: «Близько половини північнокорейських ракет втратили запрограмовані траєкторії та вибухнули в повітрі; у таких випадках уламки не підбиралися».
Використання північнокорейських ракет Росією ставить під загрозу майже двадцятирічний консенсус серед постійних членів Ради Безпеки ООН щодо запобігання розширенню Північною Кореєю своїх ядерних програм і програм балістичних ракет. Нещодавно Росія наклала вето на щорічне відновлення моніторингу санкцій ООН щодо Північної Кореї.
Росія постачає очищену нафту до Північної Кореї в обсягах, які, здається, порушують мандати Ради Безпеки, заявив у четвер офіційний представник США, додавши, що США планують нові санкції у відповідь. США продовжуватимуть працювати з іншими країнами, щоб запровадити санкції «проти тих, хто працює над сприянням передачам зброї та нафтопродуктів між Росією та КНДР».
Президент Румунії Клаус Йоханніс заявив, що готовий обговорювати відправку системи Patriot в Україну після звернення Німеччини до країн-членів ЄС і НАТО. Йоханніс зустрівся з президентом США Джо Байденом у Білому домі у вівторок.
Читайте також: Війна в Україні: головні новини станом на 804 день повномасштабного російського вторгнення