Яких вітамінів не вистачає, коли хочеться спати

Сон — один із важливих процесів для нашого організму. Він відновлює сили, поліпшує імунітет, зменшує стрес, сприяє фізичному та психічному здоровʼю.
Юрій Федоров 414 1 comment

Однак хронічна сонливість зазвичай свідчить про те, що організму не вистачає певних вітамінів і мінералів. Її супутники — швидка втомлюваність, слабкість, часті зміни настрою та погіршення концентрації. Нижче ми розповімо про причини сонливості. А також про вітаміни та мінерали, які необхідні, щоб забезпечити якісний сон, і позбутись від неї.

Сонливість: причини

Нестача вітамінів і мінералів є однією з найпоширеніших причин хронічної сонливості. Наприклад, вітамінів групи В, D, заліза, магнію та ін. Крім них, список причин, чому постійно хочеться спати, можуть доповнювати:

  • постійний стрес,
  • зайва вага,
  • зловживання спиртним, куріння,
  • незбалансоване харчування,
  • вживання надмірної кількості енергетиків, чаю та кави,
  • надмірні фізичні та психічні навантаження,
  • малорухливий спосіб життя,
  • хронічні захворювання (анемія, діабет) тощо.

Яких вітамінів і мінералів не вистачає при сонливості

Тепер можемо зосередити увагу на вітамінах і мінералах, через брак яких найчастіше виникає сонливість.

Дефіцит вітамінів групи B, зокрема, B6 і B12, спричиняє швидку втомлюваність та загальну слабкість. Навіть якщо ви відпочиваєте достатньо сонливість стає постійною. Це відбувається тому, що вони відіграють важливу роль у синтезі гормонів мелатоніну і серотоніну. А ті, своєю чергою, необхідні організму для здорового сну. Поповнити запаси вітамінів групи B можна завдяки спеціальним вітамінним добавкам, молоку, мʼясу курки й риби, яйцям, вівсянці, нуту, шпинату, соняшниковому насінню та ін.

Вітамін C зміцнює імунітет, покращує засвоєння заліза, допомагає синтезу серотоніну та знижує рівень стресу. Відповідно, його нестача є однією з причин, чому постійно хочеться спати. Отримати заряд вітаміну C дозволяють такі продукти, як цитрусові, солодкий перець, яблука, персики, малина, лохина, чорниця, петрушка, щавель, броколі, помідори.

Ще один представник списку “Яких вітамінів не вистачає, коли хочеться спати” — вітамін D. Він впливає на постачання організму енергією, поліпшує концентрацію уваги та запобігає втомлюваності. Також він регулює цикл сну/неспання та підтримує біологічний годинник. Виробляється під дією сонячних променів. Міститься у жирній рибі, морепродуктах, яйцях, молоці, твердому сирі, грибах тощо.

Дефіцит заліза здатний впливати на якість сну, викликати безсоння та сонливість. Відновити правильний баланс заліза можна за допомогою горіхів, кисломолочних продуктів, бобових, вівсяної та гречаної крупи, яєць, мʼяса та риби.

Без магнію організм швидше відчуває втому. Оскільки він залучений у виробництво органічних сполук, які є критично важливим для збагачення клітин енергією. Водночас сам магній можна знайти у молоці, йогурті, горіхах, квасолі, шоколаді, бананах, коричневому рисі, рибі etc.

Цинк знаходиться на перших ролях в царині енергетичного обміну, зокрема, синтезу білків і вуглеводів. Також цей мінерал відповідальний за покращення роботи імунної системи. Своєю чергою, його дефіцит призводить до втрати апетиту, порушення репродуктивної функції та загальної слабкості. Виправити ситуацію спроможні цільнозернові крупи (пшениця, рис), морепродукти, горіхи, бобові, яловичина та ін.

Чому сон — це важливо

Важливість того, як сон впливає на здоров’я людини, складно переоцінити. Завдяки йому ми:

  • відновлюємо тонус організму,
  • покращуємо стан тканин і клітин,
  • поліпшуємо когнітивні функції (памʼять, увагу),
  • запобігаємо впливу негативних емоцій,
  • зміцнюємо імунну систему
  • відновлюємо гормональний баланс та ін.

Тому так важливо стежити за його якістю. І у разі збою, зокрема сонливості, — вчасно звернутись до лікаря. Сподіваємось, були корисними для вас!

Share This Article
Наша інформація - це ключ до розуміння подій
1 Comment
  • Гарний текст, приємно, що ви торкаєтесь різних причин сонливості – це допомагає побачити проблему в перспективі. Особливо корисними були поради щодо дефіциту вітамінів та мінералів, адже про це часто забувають.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Exit mobile version