Як рейдери намагаються захопити “Кріоін Інжиніринг”

З 24 лютого 2022 року компанія “Кріоін Інжиніринг”, за повідомленнями низки ЗМІ, стала жертвою безпрецедентних атак рейдерів, які використовують правоохоронні органи у своїх корисливих інтересах.

Виробник інертних газів, компанія впродовж понад 15 років вела успішну господарську діяльність, регулярно платила податки і надавала значну допомогу Збройним силам України.

Апетити корупціонерів

Ситуація загострилася, коли в ЗМІ з`явилась інформація, що у засновників компанії вимагають $2 мільйони і 60% бізнесу. Відмовившись від угоди з корупціонерами, засновники стали мішенню для рейдерського захоплення під прикриттям патріотичних гасел і боротьби з рфією.

Обшуки і тиск

З вересня 2022 року “Кріоін Інжиніринг” зазнає систематичних атак правоохоронних органів. У вересні та грудні 2022 року співробітники УСБУ в Одеській області провели обшуки на підприємстві та вилучили майно в рамках кримінального провадження № 42022163040000021 за статтею 364 ч. 2 КК України (зловживання владою або службовим становищем). Суворовський районний суд м. Одеси відмовив у накладенні арешту на майно підприємства через відсутність доказів причетності співробітників компанії до злочинів.

Нові звинувачення та арешти

У лютому 2023 року розпочато нове кримінальне провадження № 22023000000000085 за статтями 111-1 (колабораційна діяльність) та 111-2 (пособництво державі-агресору) КК України. 24 березня 2023 року на підприємство накладено нові арешти.

Передача майна АРМА: Новий виток рейдерства

12 квітня 2023 року все майно підприємства передано під управління Агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА), що фактично призвело до зупинки роботи “Кріоін Інжиніринг”. У цей час керівництву компанії надходили пропозиції від різних осіб щодо “вирішення питання” задля повернення майна та невтручання в діяльність підприємства.

Обвинувачення без доказів

Незважаючи на відсутність доказів злочинів, справу досі не передано до суду, а досудове розслідування призупинено на невизначений термін. Експертні висновки підтверджують, що діяльність компанії не пов’язана з виробництвом зброї: інертні гази, які виробляє “Кріоін Інжиніринг”, не можуть бути використані у військовій техніці.

Весь цей час, від різних осіб надходять пропозиції щодо «вирішення питання», про що писало видання «Багнет», для повернення майна підприємства та невтручання в діяльність підприємства.

Генеральна прокуратура передала завод “Кріоін Інжиніринг” в управління компанії АРМА, після чого вони мають намір продати його своїм рейдерам за безцінь. Ці дії – яскравий приклад корупційних схем, що руйнують економіку країни. АРМА передає майно під управління “своїм” підприємствам, що фактично узаконює рейдерство, завдаючи серйозної шкоди економіці України і підриваючи довіру міжнародних партнерів.

Ситуація з “Кріоін Інжиніринг” показує, як корупція і рейдерство підривають економіку і довіру до України. Незаконні дії правоохоронних органів і використання державних структур для особистої вигоди мають бути припинені заради справедливості та майбутнього країни.

Share This Article
Наша інформація - це ключ до розуміння подій
Коментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Exit mobile version