День пам’яті святого пророка Наума: традиції, прикмети та заборони 1 грудня

Народні традиції та прикмети цього дня пов’язані з погодними змінами та важливими заборонами.
Собака у снігу. Фото - Pexels

Про це повідомляє “Kreschatic” з посиланням на Politexpert 

1 грудня в церковному календарі відзначається день пам’яті святого пророка Наума, одного з дванадцяти малих пророків Старого Завіту. Він жив у VII столітті до нашої ери, народився в місті Елкос і проповідував на території північного царства Ізраїля. Книга пророка Наума складається з трьох розділів, головна тема якої — це пророцтво про падіння Ніневії, столиці Ассирійського царства.

Пророк Наум передбачав загибель Ніневії через її жорстокість і безбожність. Ассирійці відомі своєю жорстокістю, і Наум пророкував їхню поразку як Божу кару. Книга містить багато поетичних образів, що описують Божу справедливість і могутність. Вона починається з опису гніву Бога і завершується пророцтвом про знищення Ніневії.

У цей день існували певні народні заборони та прикмети. Не рекомендується їсти під час читання, адже можна “з’їсти” всі знання. Також не слід дивитись у дзеркало після підписання важливих документів, а виходити з дому забороняється після заходу сонця. Ці звичаї мали на меті уникнення негативних наслідків у важливі моменти.

Наші предки вірили в численні прикмети, пов’язані з погодою цього дня. Якщо зірки на небі переливаються, це може означати хуртовину, а якщо чути гавкіт собаки, буде снігопад. Тепла погода передбачала теплу зиму, а якщо вже випало багато снігу, це було знаком сильних повеней навесні. Також вважалося, що до будь-якої поради, почутої цього дня, треба прислухатися.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що 30 листопада українці відзначають день пам’яті святого Андрія Первозванного.

Share This Article
Щоб бути вільним потрібно знати правду.
Коментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Exit mobile version