Про це повідомляє “Kreschatic” з посиланням на Politexpert
За переказами, він був учнем апостолів Петра і Павла, які навчили його основ християнської віри. Під час проповіді він допомагав укріплювати християнську громаду в Римі, проте за часів імператора Траяна був підданий переслідуванням. Його заслали на важкі роботи в каменярську колонію у Криму, де він не зупинив своєї діяльності, повертаючи багатьох людей у віру. Його мученицька смерть настала після того, як Климента втопили, прив’язавши до якоря.
Цей день мав особливе значення для селян, які уважно спостерігали за природою. Якщо день був сонячним, то очікували ранньої весни. Коли білки активно бігали по деревах, вважали, що настає потепління. Радісне щебетання птахів пророкувало сильні морози. Селяни також перевіряли, чи достатньо запасів залишилося до кінця зими, оцінювали стан худоби та кількість снігу на полях. Такі спостереження допомагали планувати подальші роботи на землі.
На 23 січня існували певні заборони. Не можна було проводити день в самотності, адже це могло накликати смуток і зневіру. Уникали сварок і злих слів, щоб зберегти гармонію у стосунках. Заборонялося вживати алкоголь, адже вважалося, що це може порушити внутрішній спокій. Цей день намагалися провести в доброзичливій атмосфері, зайнявшись справами, які приносили користь і задоволення.
Людей, народжених у цей день, вважають щасливими. Їхнім талісманом є амазоніт, камінь, що допомагає уникати необдуманих рішень і, за повір’ями, омолоджує шкіру. Серед імен, які підходять для новонароджених 23 січня, особливо популярними є Володимир, Геннадій, Іван, Федір і Катерина. Ці імена вважаються сильними і приносять удачу своєму носію.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що 22 січня – день, сповнений духовності, народних прикмет і традицій.