Експерти ISW оцінили наміри окупантів створити «буферну зону» на Вінниччині

В Інституті вивчення війни (ISW) оцінили наміри російських загарбників створити «буферну зону» на території Вінницької області.

Російські окупанти. Фото – wikimedia.org

Напередодні заступник керівника ОПУ, бригадний генерал Павло Паліса в інтерв’ю українському виданню повідомив, що ворог має намір створити «буферну зону» на Вінниччині з території невизнаного Придністров’я. Експерти ISW прокоментували відповідну заяву, інформує «Kreschatic».

Аналітики у своєму звіті пишуть, що бажання окупантів створити «буферну зону» у Вінницькій області відповідає загальній риториці Москви, яка висуває претензії на території України за межами Донбасу. Водночас такі наміри росіян підривають версію Кремля про те, що переговори щодо завершення війни залежать виключно від того, чи поступить Київ Донецькою областю.

В Інституті вивчення війни нагадали, що раніше Паліса розповідав про плани ворога захопити оперативно важливу територію Донеччини до 1 вересня 2025 року, решту Херсонщини та створити «буферну зону» на півночі та півдні країни до кінця 2025 року, а також усі території на схід від річки Дніпро на півночі та сході країни та більшу частину Миколаївщини та Одещини до кінця цього року.

Експерти наголосили, що ЗС РФ не виконали жодного з цих завдань, окрім того, досі не змогли відновити оперативний маневр на фронті, щоб здійснити прорив.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський заявив, що у разі здачі Донбасу Путін націлиться на інші міста, зокрема на Харків і Дніпро.

Поділіться цією статтею