Як повідомляє брифінг представників Львівської ОВА, Львівського обласного та Сихівського районного ТЦК і СП, після конфлікту біля територіального центру комплектування у Львові двоє військовослужбовців звернулися по медичну допомогу, а за фактом події призначено службове розслідування.
Конфлікт виник під час заходів із перевірки військово-облікових документів. Правоохоронці встановлюють усіх осіб, які могли бути причетними до блокування службового автомобіля, його пошкодження та сутичок, пише Kreschatic.
Як розвивалися події
За інформацією представників Львівської ОВА та ТЦК, військовослужбовці разом із поліцейськими виявили чоловіка 1996 року народження, який перебував у розшуку за порушення правил військового обліку.
У ТЦК зазначили, що чоловік погодився проїхати до Сихівського районного територіального центру комплектування для уточнення облікових даних і проходження військово-лікарської комісії. Після цього службовий автомобіль заблокувала група людей, що призвело до тривалого конфлікту.
За даними центру комплектування, протистояння тривало приблизно з 21:00 до 02:30. У результаті двоє військовослужбовців зазнали фізичного насильства та звернулися до травмпункту. Медики не виявили у них тяжких травм.
Що повідомили про відео із сутичкою
Начальник Сихівського районного ТЦК Борис Пруцьких прокоментував відеозапис, на якому один із військовослужбовців завдає удару учаснику конфлікту.
Він висловив свою оцінку ситуації.
«На мою думку, йдеться про самооборону».
За словами посадовця, поширені в мережі відеофрагменти не демонструють початку конфлікту та не відображають усієї послідовності подій. Остаточну правову оцінку мають надати правоохоронні органи після завершення перевірки.
Що ще перевіряють правоохоронці
Представники ТЦК повідомили, що під час інциденту використовувалися три службові автомобілі. Одним чоловіка доставили до територіального центру комплектування, другий залишив місце події на початку конфлікту, а третій заблокував натовп, після чого транспортний засіб перекинули.
Наразі правоохоронці встановлюють осіб, які можуть бути причетними до блокування автомобіля, пошкодження службового майна та заподіяння тілесних ушкоджень військовослужбовцям.
Окремо перевіряються повідомлення про постріли, що пролунали під час інциденту. За словами представників Львівської ОВА, вони не призвели до жодних наслідків, однак цей епізод також включено до перевірки.
У Львівській ОВА висловилися щодо мобілізації
Керівник апарату Львівської ОВА Тарас Грень заявив, що чинний механізм мобілізації потребує законодавчих змін.
Посадовець зазначив:
«Цифровізація не вирішить автоматично всіх проблем, а без непопулярних законодавчих рішень, які не перебувають у сфері впливу Львівської обласної військової адміністрації, Львівської обласної ради чи органів місцевого самоврядування. Це сфера впливу і відповідальності центральних органів виконавчої та законодавчої влади».
Він також заявив, що окремі відео із місця події використовуються для маніпуляцій, а Росія зацікавлена у провокуванні внутрішніх конфліктів в Україні.
Нагадаємо, раніше ми писали про роз’яснення юристів щодо перевірки Резерв+ і паперових військових документів.