Як повідомляє «Kreschatic» з посиланням на Офіційний портал Києва, це стосується пам’яток, які включені до Державного реєстру нерухомих пам’яток України і підпадають під дію Закону України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії». Цю інформацію оприлюднив Департамент охорони культурної спадщини.
Головна мета робочої групи – розробити заходи для проведення додаткових досліджень щодо будівель, занесених до реєстру, з метою можливої зміни їх назви чи виду. Увага спрямована на розгляд 23 будівель з переліку, який надало Міністерство культури та інформаційної політики України. Також було визначено перелік об’єктів, для яких потрібно розробити нову облікову документацію з метою виключення символів “русского мира” та маркерів країни-агресора з їхніх назв. З цих об’єктів 10 будівель залишать без змін у реєстрі.
Робоча група складається з представників Департаменту охорони культурної спадщини, Українського інституту національної пам’яті (який відповідає за визначення об’єктів для деколонізації), а також представників Міністерства культури та інформаційної політики, Національного інституту стратегічних досліджень, Інституту історії НАН України та установи “Київський науково-методичний центр по охороні, реставрації та використанню пам’яток історії, культури і заповідних територій”.
Після першого засідання учасники робочої групи планують продовжити роботу в даному напрямі, зосереджуючись, зокрема, на об’єктах місцевого значення, які включені до державного обліку згідно з законодавством Української РСР і не включені до реєстру, вимагаючи переосмислення їхніх назв.
Також раніше ми писали про те, що в Києві почала роботу Координаційна рада з питань утвердження української національної та громадянської ідентичності