Гаяна та Венесуела погодилися «не загрожувати та не застосовувати силу» одна проти одної

Президент Венесуели Ніколас Мадуро та президент Гаяни Ірфаан Алі заявили, що не будуть застосовувати силу в територіальній суперечці про регіон Ессекібо

Катерина Ткач
Президент Гайани Ірфаан Алі та президент Венесуели Ніколас Мадуро тиснуть руки під час зустрічі на тлі напруженості через прикордонну суперечку 14 грудня 2023 року. Фото - Reuters

Як повідомляє «Kreschatic» з посиланням на CNN, з відповідною заявою глави країн виступили за підсумками одноденного саміту, що пройшов 14 грудня у Кінгстауні, Сент-Вінсент і Гренадини.

Зокрема, обидві країни погодилися «не загрожувати та не застосовувати силу одна проти одної за жодних обставин», а також «утримуватися від ескалації конфлікту», пише CNN.

Також Мадуро та Алі домовилися створити комісію на рівні глав МЗС для взаємодії з питання Ессекібо — і знову зустрітися у найближчі три місяці.

При цьому CNN зазначає, що позиції Венесуели та Гаяни щодо регіону Ессекібо, як і раніше, сильно розходяться. Гаяна вважає, що територіальний конфлікт має вирішити Міжнародний суд ООН — тоді як Венесуела не визнає його юрисдикцію у цій суперечці.

Суперечка Венесуели та Гаяни через багате на нафту Ессекібо має давню історію. Венесуела вважає, що ця територія знаходилася в її межах під час іспанського колоніального періоду і не згодна з рішенням Міжнародного арбітражного трибуналу 1899 року, який відніс Ессекібо до тодішньої Британської Гвіани (Гаяна, колишня колонія Великобританії, проголосила незалежність у 1966 році).

У грудні 2023 року влада Венесуели провела в країні референдум з приводу приєднання Ессекібо. Венесуельська влада стверджує, що понад 95% тих, хто проголосував, підтримали анексію регіону. 9 грудня президент Венесуели Ніколас Мадуро підписав низку указів, які мають на увазі включення Ессекібо до складу країни. Зокрема, одним із указів Мадуро призначив Алексиса Родрігеса Кабельо головою штату Гаяна-Ессекібо.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що в світі назріває чергова війна: Венесуела готується до анексії Гаяни

Share This Article
Світ в об'єктивному відображенні: погляньте через наш об'єктив.
Leave a comment