Як повідомляє «Kreschatic» з посиланням на Bloomberg, країни Заходу заморозили цінні папери та готівку на суму близько 260 мільярдів євро, понад дві третини з яких припадає на Європейський Союз. Усі вони погоджуються, що ці кошти мають залишатися заблокованими для Росії, якщо вона не допоможе у відбудові України. Але вони розходяться з приводу того, чи законно переходити Рубікон шляхом прямого вилучення активів.
У зв’язку з тим, що повномасштабне вторгнення триває вже третій рік, а допомога від США стикається з перешкодами в Конгресі, зростає бажання розглянути те, що колись вважалося високоризикованим. Сполучені Штати очолюють цю дискусію, а міністр фінансів Джанет Йеллен цього тижня заявила, що юридичні та моральні аргументи є вагомими, і намагається заспокоїти сумніви європейців. Великобританія також висловила підтримку використання активів.
Найбільшу обережність висловилюють Франція та Німеччина, а також Європейський центральний банк. За словами обізнаних людей, вони стурбовані можливістю помсти Росії проти європейських активів, а також впливом на фінансову стабільність і статус євро як резервної валюти. Стверджується, що небезпека полягає в тому, що такий рішучий крок створить прецедент – змусить інші країни уникати зберігання своїх резервів у західних валютах на випадок, якщо вони одного разу піддадуться подібним штрафам.
Ми не маємо правових підстав для арешту російських активів. Нам потрібно більше працювати над цим питанням.
– заявив міністр фінансів Франції Бруно Ле Мер у середу після зустрічі міністрів фінансів G-7 в Сан-Паулу.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що Росія готується до конфіскації Заходом заморожених активів, але збирається оскаржити це рішення в суді