В РФ вже засудили десятки людей за зв`язки з легіоном «Свобода Росії» та Російським добровольчим корпусом

Фігурантами справ, пов'язаних зі «Свободою Росії», стали 43 особи, пов'язані з РДК — 9, ще двоє затриманих, згідно з повідомленнями ЗМІ, намагалися вступити і в Легіон, і в РДК
Найпоширенішою статтею стала держзрада або підготовка до неї. На фото - бійці легіону «Свобода Росії» із прапором підрозділу

Як повідомляє «Kreschatic» з посиланням на дані видання «Верстка», реальна кількість переслідуваних може бути вищою, тому що в деяких випадках російські суди приховують дані про ці справи.

За що порушували справи про зв’язки з легіоном «Свобода Росії» та Російським добровольчим корпусом (РДК)?

Найпоширенішою статтею, за якою порушувалися справи, стала держзрада або приготування до неї. «Верстка» виявила як мінімум 23 такі справи, у дев’яти випадках затримані також звинувачувалися за терористичними статтями. Ще десять осіб звинуватили в участі у незаконному озброєному формуванні чи приготуванні до нього.

Вироки вже винесено щодо щонайменше 28 фігурантам справ. Про решту відомо лише те, що їх було затримано або заарештовано. У деяких випадках про статус фігурантів справ немає жодної інформації.

РДК
Бійці РДК із прапором підрозділу. Фото – телеграм-канал РДК.

Які вироки винесли через зв’язки з легіоном «Свобода Росії» та Російським добровольчим корпусом (РДК)?

Про першого затриманого за зв’язок із Легіоном «Свобода Росії» стало відомо вже у червні 2022 року. 22-річного Миколу Охлопкова з Якутська затримали нібито за плани вступити до «Свободи Росії». На нього порушили кримінальну справу щодо приготування до участі у незаконному озброєному формуванні. У квітні 2023 Охлопкова засудили до 4,5 року колонії.

Перших фігурантів справ про зв’язок із легіоном «Свобода Росії», як і Охлопкова, судили за статтею про участь у незаконному збройному формуванні, проте пізніше справи почали порушувати ще й за замах на держзраду, а також щодо терористичним статтям. У березні 2023 року легіон визнали терористичною організацією.

Найсуворіший із відомих вироків у справі про причетність до «Свободи Росії» винесли жителю Свердловської області Владлену Меньшикову. У квітні 2024 року суд засудив його до 14 років позбавлення волі за звинуваченням у співпраці з іноземною організацією на конфіденційній основі та виправдання тероризму.

Найм’якшим став вирок жителю Шебекіно Максиму Ісаєву. У липні 2023 року його оштрафували на 70 тисяч рублів за спробу перетину державного кордону Росії без дійсних документів на право виїзду.

Найсуворішим вироком за зв’язок із РДК став вирок жителю Югри Магомеду Магомедову. У квітні 2024 року йому призначили дев’ять років колонії суворого режиму. Також виділяється вирок колишньому акторові Кирилу Канахіну – у лютому 2024 року його заочно засудили до довічного позбавлення волі за звинуваченням у державній зраді.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що двоє росіян хотіли приєднатись до легіону «Свобода Росії»: їх засудили до дев’яти років в`язниці

Share This Article
Світ в об'єктивному відображенні: погляньте через наш об'єктив.
Коментувати