Вони показали, на що здатні – ІДІЛ похвалила «братів з Кавказу» за теракти в Дагестані

Одне з відділень ІДІЛ - угруповання «Ісламська держава у Вілаяті Хорасан» (ISKP) випустило заяву у зв'язку з терактами в Дагестані, скоєними 23 червня
Фото - росЗМІ

Як повідомляє «Kreschatic», заява з’явилася в акаунтах «Медіа Центр Аль Азаїм» в месенджерах RocketChat і Telegram, пов’язаних з російським осередком ISKP. На це звернули увагу журналісти The Khorasan Diary.

У заяві «Вілаята Хорасан» сказано, що «наші брати з Кавказу дали знати, що вони ще сильні, вони показали, на що вони здатні».

Як зазначає американський Інститут вивчення війни (ISW), у заяві «Вілаята Хорасан» не йдеться про причетність осередку до терактів, а згадка Кавказу наводить на думку, що відповідальність за напад лежить на «Вілаяті Кавказ», відділенні ІДІЛ на Північному Кавказі.

Інститут вивчення війни робить висновок, що «Вілаят Кавказ» «ймовірно, скоїв складний та скоординований напад на церкви, синагоги та правоохоронні органи в Республіці Дагестан 23 червня».

теракт в Дагестані
Фото – росЗМІ

В ISW зазначили, що регіональна антитерористична структура Шанхайської організації співробітництва (ШОС) у квітні попереджала, що ІДІЛ після теракту у «Крокус Сіті Холлі» намагається активізувати бойовиків «Вілаят Кавказ».

Осередок ІДІЛ «Вілаят Кавказ», створений у червні 2015 року, раніше брав на себе відповідальність за скоєння ради резонансних терактів на Кавказі та в інших регіонах Росії. У 2017 році угруповання оголосило, що напало на військову частину Росгвардії в Чечні, тоді загинули шестеро військовослужбовців. У 2019 році терористи заявили, що вчинили вибух у житловому будинку в Магнітогорську 31 грудня 2018 року, коли загинули 39 людей. Також у 2019 році угруповання стверджувало, що атакувало поліцейських біля резиденції голови Чечні Рамзана Кадирова у Грозному.

Дві групи бойовиків 24 червня вчинили напади на церкви та синагоги в Дербенті та Махачкалі, а також на поліцейських та бійців Росгвардії. Під час нападів, за даними Слідчого комітету РФ, загинули 19 осіб, у тому числі 15 співробітників правоохоронних органів.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що у Дагестані закінчилась контртерористична операція: загинуло понад 15 поліцейських

Share This Article
Світ в об'єктивному відображенні: погляньте через наш об'єктив.
Коментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *