Як пише видання The New York Times з посиланням на джерела, це розслідування є частиною зусиль зі стримування “операцій впливу” Кремля напередодні президентських виборів у США, що відбудуться у листопаді.
За словами співрозмовників NYT, розслідування спрямоване не проти звичайних американців, які дивляться російські державні канали чи пишуть про них в інтернеті, а проти тих, хто свідомо поширює дезінформацію, надану Москвою.
Як повідомляє «Kreschatic», причиною для початку розслідування стали повідомлення американської розвідки про те, що російські державні ЗМІ, включаючи телеканал RT, співпрацюють із російськими спецслужбами для впливу на вибори у всьому світі. 29 липня Управління директора національної розвідки США попередило, що Росія використовує американських громадян для поширення вигідної Москві інформації. Вони розміщують контент у соціальних мережах, пишуть для різних сайтів, що мають явні чи приховані зв’язки з російським урядом, а також проводять інші заходи у сфері медіа, йшлося у повідомленні.
У рамках розслідування в серпні ФБР провело обшуки в будинку колишнього інспектора ООН з озброєнь Скотта Ріттера, а також у маєтку політолога та ведучого “Першого каналу” Дмітрія Саймса. На цей момент жодних обвинувачень не висунуто, однак, за словами джерел видання, найближчим часом очікуються нові обшуки. Не виключено, що з’являться й кримінальні справи.
Крім того, у липні Міністерство юстиції США спільно з урядами Канади та Нідерландів виявило у Twitter близько тисячі акаунтів, що поширювали російську пропаганду, в рамках боротьби з кампанією з дезінформації. Міністерство юстиції, ФБР і Пентагон пов’язали цю діяльність із ФСБ та телеканалом RT.
Після президентської кампанії 2016 року США звинуватили Росію у втручанні у вибори через діяльність “фабрики тролів” Євгена Пригожина. Міністерство юстиції США заявляло, що співробітники “фабрики тролів”, використовуючи безліч фейкових акаунтів, проводили масштабну кампанію з дезінформації, публікуючи дописи, які зачіпали чутливі для американського суспільства теми — володіння зброєю, імміграційну політику, насильство з боку поліції щодо темношкірих. Метою цієї кампанії, за заявою Мінюсту, було “посіяти розбрат у суспільстві” напередодні виборів.
У березні 2021 року американська розвідка повідомила, що російська влада під час президентських виборів 2020 року організувала кампанію з “очорнення” Джо Байдена. За даними розвідки, російське керівництво проводило “операції впливу”, спрямовані на підрив громадської довіри до виборчого процесу, підтримку Дональда Трампа та загострення соціально-політичних розбіжностей у США.
Розслідування Міністерства юстиції США є частиною ширшої кампанії, спрямованої на протидію втручанню іноземних держав у внутрішні справи країни, особливо у період виборів. Історія втручання Росії у вибори в США набула розголосу після виборчої кампанії 2016 року, коли американська розвідка та урядові органи зафіксували численні спроби вплинути на результати виборів через пропаганду та дезінформацію.
Важливим аспектом розслідування є виявлення та нейтралізація операцій впливу, які спрямовані на маніпуляцію громадською думкою та розбрат у суспільстві. Це включає не лише розслідування діяльності окремих осіб, але й виявлення цілих мереж, що співпрацюють із російськими спецслужбами.
Подальший розвиток розслідування може мати серйозні наслідки, включаючи судові процеси та покарання для тих, хто брав участь у поширенні дезінформації. Це також може стати важливим сигналом для інших іноземних держав, що будь-які спроби вплинути на внутрішню політику США будуть жорстко переслідуватися.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що російська пропаганда використала Тома Круза для дискредитації Олімпійських Ігор в Парижі