Лисиці та дикі коти як їжа: відкриття археологів

Давні люди Леванту вживали м’ясо лисиць та диких котів, це свідчить про їхню адаптацію до нових джерел харчування у період неолітичної революції.
Лисиця. Фото - Pexels

Про це повідомляє “Kreschatic” з посиланням на IFLscience 

На території стародавніх поселень Леванту, що існували близько 10 тисяч років тому, археологи знайшли свідчення споживання м’яса дрібних хижаків. У неолітичний період місцеві мешканці почали відмовлятися від полювання на великого звіра та частіше вживали в їжу менших тварин. Особливо часто у розкопках виявляли кістки червоних лисиць, які іноді навіть переважали за кількістю залишки дичини, як-от кабанів і газелей.

Дослідження кісток, знайдених у поселенні Ахьхуд у Західній Галілеї, Ізраїль, показало, що 12% усіх решток належали червоним лисицям. На їхніх кістках археологи зафіксували сліди ножів, характерні для розчленування та зняття м’яса. Подібні відмітини були виявлені й на залишках диких котів. Крім того, обгорілі кістки лисиць та котів свідчать про їхнє приготування на вогні.

Більшість кісток червоних лисиць та диких котів мали сліди обробки, що підтверджує їх використання не лише для отримання шкур, а й як джерело м’яса. Крім того, дослідники припускають, що рештки могли застосовуватися для створення інструментів або прикрас. Аналіз також показав, що дрібні хижаки частіше вживалися в їжу, ніж раніше вважалося.

Це відкриття змінює традиційне уявлення про раціон людей неолітичного періоду. Археологи тепер вважають, що червоні лисиці та дикі коти були важливою частиною харчових звичок давніх мисливців і землеробів. Такий підхід до аналізу може вплинути на подальші дослідження господарської діяльності стародавніх людей.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що відбувається в останні години життя.

Share This Article
Щоб бути вільним потрібно знати правду.
Коментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Exit mobile version