5 ключів до здорового та щасливого життя: що важливо знати

Дотримуючись п'яти простих ключів до здорового життя, можна не тільки покращити фізичне і психічне самопочуття, але й значно збільшити тривалість життя.
Щаслива людина. Фото - Pexels

Про це повідомляє “Kreschatic” з посиланням на Psychology Today 

Відомий лікар і автор книги “Життєвий посібник для підлітків” Ран Д. Анбар розповідає про п’ять ключових факторів, які допомагають підтримувати здоров’я та психічний добробут на різних етапах життя. За його словами, ці фактори не лише корисні для молоді, але й важливі для людей різного віку. Ключові аспекти включають здоровий сон, фізичну активність, збалансоване харчування, активне соціальне життя та наявність життєвої мети.

Правильний режим сну є основою для відновлення організму, особливо в підлітковому віці. Він дозволяє не лише зміцнити імунну систему, але й покращити пам’ять, настрій і здатність до концентрації. Для якісного сну важливо дотримуватися стабільного режиму, створити комфортне середовище в спальні та уникати електронних пристроїв за годину до сну. Підлітки потребують від 8 до 10 годин сну, а дорослі — 7-9 годин.

Регулярна фізична активність є важливою для зміцнення серця, м’язів і кісток, а також допомагає контролювати вагу та знижувати стрес. Для дітей і підлітків рекомендоване щоденне заняття аеробними вправами, а також вправи для зміцнення м’язів тричі на тиждень. Для дорослих — це 150 хвилин помірної фізичної активності на тиждень. Важливо, щоб тренування проводилися на свіжому повітрі, оскільки це підвищує рівень серотоніну та вітаміну D.

Збалансоване харчування також відіграє значну роль у підтримці здоров’я. Правильне харчування включає різноманітні фрукти, овочі, цільнозернові продукти, білки (курка, риба, боби) та здорові жири (горіхи, насіння, оливкова олія). Такий раціон допомагає забезпечити організм усіма необхідними вітамінами та мінералами. Однією з важливих складових є обмеження споживання шкідливих продуктів, таких як швидка їжа та напої з високим вмістом цукру.

Соціальні зв’язки мають прямий вплив на психічне здоров’я та тривалість життя. Встановлення та підтримка міцних відносин допомагає зменшити рівень стресу, покращує настрій та знижує ймовірність розвитку депресії. Спілкування з іншими людьми також покращує функціонування імунної системи та знижує ризик хронічних захворювань. Тому важливо активно взаємодіяти з іншими людьми, брати участь у хобі, клубах і активно підтримувати стосунки з друзями та родиною.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, як уникнути тривоги через пошук життєвої мети та знайти баланс.

Share This Article
Щоб бути вільним потрібно знати правду.
Коментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *