Про це повідомляє “Kreschatic” з посиланням на Psychology Today
Довіра є однією з основних складових взаємин, проте, як і багато інших важливих аспектів, вона може бути дуже вразливою. Ми довіряємо іншим людям в різних ситуаціях: коли ділимося особистими переживаннями або передаємо важливу інформацію. Однак, завжди є ризик, що нас зрадять. І тут варто задуматися: чи є ще якісь вигоди від довіри, крім очікування підтримки?
Перш за все, довіра дозволяє нам дізнатися справжню природу іншої людини. Якщо ми довіряємо, ми з часом з’ясуємо, чи вірно ми оцінили людину, даючи їй шанс проявити свою надійність. Якщо ж ми не довіряємо, ми ніколи не дізнаємося, чи була наша підозра справедливою, бо не даємо людині можливості проявити себе.
Ось тут і виникає важлива відмінність: у випадку довіри ми отримуємо корисну інформацію, незалежно від того, чи була довіра виправданою. Коли ж ми уникаємо довіри, ми втрачаємо шанс навчитися чогось важливого. Це стосується не лише того, чи може інша людина нас підвести, а й того, чи здатні ми правильно оцінювати людей навколо.
Дослідження показують, що люди, які не довіряють, часто недооцінюють інших і в кінцевому підсумку намагаються підтвердити свою недовіру, шукаючи докази ненадійності. Це може спричинити зниження мотивації та ефективності в колективі. Відсутність довіри створює атмосферу, в якій навіть невеликі помилки можуть сприйматися як підтвердження негативних припущень.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, чому зради не приводять до щастя і як уникнути цієї помилки.