Трамп про мир в Україні: «можливо, ми близькі до угоди, але між сторонами – велика ненависть»

Президент США Трамп у новому інтерв’ю підкреслив, що досягнення миру між Україною та Росією все ще можливе, однак заважає цьому глибока ворожнеча між лідерами України та РФ. 
Президенти країн. Фото - The Times

Про це повідомляє “Kreschatic” з посиланням на NBC News

Президент США Дональд Трамп заявив, що шанс досягнення мирного врегулювання між Україною та Росією існує, проте з огляду на рівень ненависті між сторонами це може виявитися неможливим. В інтерв’ю телеканалу NBC він зазначив, що все ще працює над досягненням домовленостей, однак визнав: емоційна напруга і відсутність довіри між лідерами країн значно ускладнюють процес.

Політик не став уточнювати, до якої саме зі сторін конфлікту США нині «ближчі», але визнав, що баланс симпатій змістився. При цьому Трамп натякнув, що не виключає виходу Сполучених Штатів із переговорного процесу, якщо дії будь-якої сторони будуть неприйнятними або ірраціональними. За його словами, іноді ситуація наближається до того, щоб «вийти з гри», однак з’являються позитивні сигнали, які змушують залишатися у процесі.

Заяви Трампа: між невизначеністю і прагненням контролю

Відповідаючи на запитання журналіста про відносини з президентом Росії, Трамп уникнув прямої відповіді, зазначивши, що потребує «місяць або два тижні», щоб зрозуміти, як діяти щодо Кремля. Така невизначеність викликала низку інтерпретацій серед аналітиків, адже раніше він неодноразово натякав на тісний контакт із Путіним.

Під час бесіди Трамп також іронічно відреагував на питання про можливе маніпулювання з боку РФ, заявивши, що «звик, коли його водять за ніс». Він відмовився прямо відповідати, чи готовий скасувати військову допомогу Україні, пояснивши це небажанням загострювати дискусію передчасно.

США можуть вийти з переговорів, але ще не зараз

Хоча Трамп не виключив можливості повного припинення участі США у мирних перемовинах, він заявив, що наразі говорити про це зарано. Президент підкреслив, що нині не бажає загострювати тему, оскільки динаміка переговорів ще зберігає позитивні елементи. Проте він чітко дав зрозуміти: якщо сторони продовжать «поводитися нерозумно», США можуть відступити.

На тлі зростаючої поляризації у США щодо питання допомоги Україні така позиція може бути відображенням внутрішньополітичного запиту. Водночас вона посилає неоднозначний сигнал міжнародним партнерам про сталість зовнішньополітичного курсу Вашингтона.

Вторинні санкції і торговельний тиск проти прихильників Росії

У розмові про законодавчу ініціативу щодо введення 500% мита на імпорт із країн, які співпрацюють із російським енергосектором, Трамп зазначив, що все залежатиме від поведінки РФ. Якщо Москва демонструватиме готовність до миру, тиск зменшиться, підкреслив він.

Ця заява може бути сигналом до таких країн, як Китай, Індія або Туреччина, які зберігають економічні зв’язки з Росією. США готові використати економічні важелі, однак прив’язують їх до політичної поведінки Кремля на міжнародній арені, що відповідає стратегії «стимулів і покарань».

Переговори у тіні емоційного протистояння

Окрему увагу Трамп приділив емоційній складовій конфлікту, заявивши, що між сторонами, зокрема між їхніми ідеологіями, існує «величезна ненависть». Це, за його словами, є головною перепоною на шляху до компромісу. Таким чином, навіть за наявності політичної волі, особисті конфлікти можуть зруйнувати будь-який мирний план.

У цьому контексті важливо, що Трамп визнає складність процесу, попри попередні заяви про швидке завершення війни. Він підкреслив, що угода щодо природних ресурсів може частково компенсувати витрати США на допомогу Україні, натякаючи на економічні вигоди, які можуть стати частиною мирної домовленості.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, Мексика відкинула пропозицію США щодо допомоги в боротьбі з обігом наркотиків.

Share This Article
Щоб бути вільним потрібно знати правду.
Коментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *