На території Свято-Іллінського храму в місті Саки відбулося заняття для так званих «православних слідопитів» за участю бойовиків формування «Барс-Крим». Про це повідомив Центр національного спротиву ССО ЗСУ, пише «Kreshatic».
За даними ЦНС, під час заходу неповнолітнім передавали стрілецьку зброю, проводили інструктаж і демонстрували елементи поводження з автоматами. Подія відбулася безпосередньо на території храму, за участю священнослужителів, що фактично поєднало релігійну діяльність із військовою підготовкою.
«Ситуація в Саках показує новий етап мілітаризації: храми перестають бути простором безпеки і стають частиною мобілізаційної інфраструктури. Зброя в руках дітей у сакральному просторі нормалізує війну як “богоугодну” справу та формує готовність нового покоління до участі в ній», — зазначили в ЦНС.
У Центрі спротиву наголошують, що такі випадки не є поодинокими. Релігійні об’єкти на тимчасово окупованих територіях дедалі частіше використовуються як прикриття для підготовки дітей у військовому напрямку, а священнослужителі залучаються як посередники для легітимізації процесу.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що розвідка США повідомила про наміри Кремля атакувати Балтію.