Колишній генеральний директор Binance може на три роки сісти за ґрати в США

Міністерство юстиції США рекомендувало засудити Чанпена Чжао, колишнього генерального директора Binance, найбільшої в світі криптовалютної біржі, до 36 місяців ув’язнення
США вимагають трирічного ув'язнення для колишнього генерального директора Binance Чжао. Фото - Reuters

Як повідомляє «Kreschatic», міністерство юстиції написало у вівторок у судовій заяві, що вирок «буде сигналом не лише Чжао, але й усьому світу», додавши, що ціна за порушення законодавства США «має бути значною, щоб ефективно покарати колишнього керівника Binance за його злочинні дії та стримувати інших».

Наприкінці минулого року Binance визнав себе винним у протидії відмиванню грошей і порушеннях санкцій США, отримавши штраф у розмірі 4,3 мільярда доларів, а також погодившись на нагляд з боку влади. Чжао також визнав себе винним і залишив посаду генерального директора, пише Bloomberg.

Трирічний термін ув’язнення для Чжао, який є співзасновником Binance, буде вдвічі більшим, ніж він мав відбути раніше. В окремій заяві адвокати Чжао стверджували, що він повинен отримати випробувальний термін замість тюремного строку, посилаючись на відсутність прецедентів ув’язнення в подібних випадках.

Чанпен Чжао покидає федеральний суд у Сіетлі, штат Вашингтон, США. Фото – Bloomberg

Справа Чжао є другим великим вироком у судах США цього року для крипто-менеджера.

Прокурори у справі проти колишнього боса FTX Сема Бенкмана-Фріда спочатку вимагали терміну до 50 років за його роль у краху платформи у 2022 році. Інструкції щодо кримінального вироку в цій справі рекомендували 100-річний термін, але Бенкман-Фрід був остаточно засуджений до 25 років ув’язнення в березні.

Binance пообіцяла внести кілька змін у свою структуру та прозорість після розгляду справи в США, включаючи створення глобальної штаб-квартири. Біржа отримала довгоочікувану повну реєстрацію своїх послуг у Дубаї на початку цього місяця після того, як Чжао погодився відмовитися від контролю над голосуванням у місцевій організації.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що мін’юст США подав позов проти Apple, де звинувачує компанію у монополізації ринку смартфонів

Share This Article
Дізнайтеся першими про новини Києва з нами
Коментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Exit mobile version