Про це повідомляє “Kreschatic” з посиланням на IFLScience
Мови світу мають дивовижну особливість, яка залишається загадкою для лінгвістів. Майже всі мови, навіть ті, що ще не розшифровані, як-от мова з манускрипту Войнича, дотримуються правила, яке називають законом Ципфа.
Він описує закономірність у частоті використання слів. Найуживаніше слово в будь-якій мові зустрічається приблизно вдвічі частіше за наступне за популярністю, утричі частіше за наступне і так далі.
Дослідження показали, що закон Ципфа діє не лише для мов із різних частин світу, таких як англійська, французька чи китайська. Він також простежується у великих текстах будь-якою мовою. Наприклад, аналіз “Походження видів” Чарльза Дарвіна продемонстрував ту саму закономірність, як і тексти Вікіпедії тридцятьма мовами. Це явище стосується навіть окремих текстів, якщо вони достатньо об’ємні.
Ще більш вражає те, що ця математична закономірність діє навіть у мовах, зміст яких залишається загадкою для науковців. Унікальні системи символів у текстах, які досі не вдалося розшифрувати, демонструють ті самі частотні співвідношення.
Проте причина такого явища досі невідома. Науковці припускають, що це може бути наслідком спроб людей максимально ефективно передавати інформацію чи результатом обмежень людської пам’яті.
Попри різноманітні теорії, точного пояснення закону Ципфа немає. Лінгвісти, математики та психологи продовжують досліджувати це явище, намагаючись знайти відповіді на фундаментальні питання про природу людської мови та комунікації. Однак, поки що цей феномен залишається однією з найбільших загадок лінгвістики.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що швидкий розвиток медицини та технологій значно покращив шанси людства на виживання.