Венера ніколи не мала океанів: нове дослідження розчаровує науковців

Навіть найближча до Землі планета виявилась далекою від умов для життя, змушуючи людство шукати нові горизонти серед зірок.
Венера. Фото - Pexels

Про це повідомляє “Kreschatic” з посиланням на IFLScience 

Вчені з Кембриджського університету прийшли до висновку, що Венера, ймовірно, ніколи не мала океанів і завжди залишалася сухою та непридатною для життя планетою. Атмосферний аналіз показав, що кількість водяної пари, яка могла б вказувати на наявність минулих водойм, є надто низькою. Це спростовує теорію про те, що колись Венера була схожою на Землю.

Результати досліджень демонструють, що вулкани Венери випускають в атмосферу вкрай мало водяної пари, що свідчить про її дефіцит у надрах планети. Хімічні спостереження показують, що навіть якщо вода колись була присутня, вона зникла ще на початкових стадіях формування поверхні. Повільне охолодження магми, яке дало більше часу для втрати вологи, могло стати ключовим фактором цього процесу.

Ці відкриття змушують переглянути підхід до пошуку життя на планетах. Зараз планетологи вважають за доцільне спрямувати ресурси на вивчення об’єктів, розташованих далі від їхніх зірок, адже ближні до зірок планети, такі як Венера, здаються менш перспективними для виникнення життя. У майбутньому плануються нові місії для детальнішого аналізу атмосфери Венери, однак їхні результати можуть лише підтвердити попередні висновки.

Дослідження також впливає на вибір планет для вивчення в інших зоряних системах. Планети, схожі на Венеру, тепер будуть розглядатися як менш перспективні кандидати для життя. Таким чином, вивчення придатності до життя тепліших за Землю світів може бути зведено до мінімуму.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що темна матерія виникла ще до Великого вибуху.

Share This Article
Щоб бути вільним потрібно знати правду.
Коментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *