Про це повідомляє “Kreschatic” з посиланням на IFLScience
На знімках місій “Аполлон”, зроблених на поверхні Місяця, відсутність зірок викликала численні теорії змов. Проте це легко пояснити. Астронавти приземлялися в денний час, коли Сонце освітлювало поверхню настільки яскраво, що людське око не могло побачити зірки. Крім того, фотографії робилися з короткою витримкою, щоб передати чіткість поверхні Місяця.
На Місяці зірки можна побачити за допомогою оптичного обладнання. У 1972 році місія “Аполлон-16” вперше використала лунний телескоп, завдяки якому вдалося зафіксувати зображення зірок і навіть Землі. Знімки показали небесні об’єкти значно чіткішими, ніж на Землі, оскільки відсутність атмосфери Місяця виключала спотворення світла.
Незважаючи на те, що перші астронавти не бачили зірок з поверхні Місяця, ті, хто перебував на орбіті, мали можливість насолоджуватися фантастичними видами космосу. Наприклад, Майкл Коллінз, який залишався у командному модулі, згадував про яскраві зорі, які він бачив, перебуваючи далеко від інших членів екіпажу.
Після “Аполлона-16” спостереження зірок з поверхні Місяця стало важливим етапом наукових досліджень. Окрім зіркових скупчень, астронавти телескопом спостерігали галактики, наприклад, Велику Магелланову Хмару. Ці дані стали цінними для розуміння нашого Всесвіту.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що Венера ніколи не мала океанів.