Технології подорожей у часі можуть стерти спогади про минуле: що кажуть фізики

Подорожі у часі, хоча й залишаються лише теоретичними можливостями, продовжують викликати зацікавленість науковців.
Пісщані часи. Фото - Pexels

Про це повідомляє “Kreschatic” з посиланням на Interesting Engineering

Нове дослідження, опубліковане в журналі Classical and Quantum Gravity, виявило незвичайний побічний ефект для мандрівників у минуле. Фізики припускають, що після повернення до теперішнього часу людина може втратити всі спогади про перебування у минулому. Це пов’язано зі змінами в ентропії, які виникають під час таких переміщень.

Поняття замкнутої часоподібної кривої є ключовим у цьому питанні. У межах загальної теорії відносності Ейнштейна такі криві створюють петлі у просторі-часі, що теоретично дозволяють повертатися до певних точок у минулому. Проте, за словами вчених, коли людина повертається з подорожі, процеси, які відбуваються в її організмі, зокрема формування пам’яті, можуть змінюватися через дію другого закону термодинаміки.

Зміни в ентропії, які спостерігаються під час подорожі, впливають не лише на людей, а й на об’єкти, зокрема техніку. Фізики припускають, що навіть фотографії або дані на електронних пристроях будуть стерті після повернення мандрівника до теперішнього часу. Це унеможливлює збереження будь-яких доказів про подорож у минуле.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що науковці розробили технологію виявлення прихованих забруднень у річковій воді.

Share This Article
Щоб бути вільним потрібно знати правду.
Коментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Exit mobile version