Розробка нейромережі, яка допоможе зрозуміти мову тварин: що відомо

Американська некомерційна організація Earth Species Project займається створенням мовної моделі NatureLM, яка має змогу аналізувати комунікацію тварин.
Кіт. Фото - Pexels

Про це повідомляє “Kreschatic” з посиланням на VC

Система вже може визначати вид тварини, приблизний вік та емоційний стан – наприклад, чи перебуває вона у стресі, чи грає. Навчання нейромережі відбувалося на основі даних про людську мову, звуки природи та інші фактори. Нещодавно команда отримала фінансування у розмірі 17 мільйонів доларів, що дозволить їм продовжити дослідження.

Вивчення мови тварин залишається складним завданням через обмежене розуміння їхньої комунікації. Дослідники вже встановили, що, наприклад, птахи використовують різні звуки для співу та подачі сигналів небезпеки. Окремі види мають своєрідні “імена”, якими вони називають одне одного, а також структури для опису загроз, що свідчить про високий рівень організованості їхніх “мов”.

Подібні проєкти з використанням штучного інтелекту розвиваються й іншими компаніями. Наприклад, Microsoft розробляє систему SPARROW, яка аналізує біорізноманіття у важкодоступних місцевостях. Використовуючи камери та акустичні монітори, що працюють на сонячній енергії, система збирає інформацію про поведінку тварин та зміни у природних умовах.

Розуміння мови тварин може не лише розширити наші знання про природу, але й вплинути на ставлення до них. Знання про їхню комунікацію здатне стати вагомим аргументом для активістів, які виступають за захист прав тварин і закликають до більш відповідального ставлення до навколишнього середовища.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що вчені планують пов’язати людський мозок із квантовими комп’ютерами для вивчення свідомості

Share This Article
Щоб бути вільним потрібно знати правду.
Коментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *