Чи може штучний інтелект замінити політиків: три можливі сценарії

Майбутнє політики залежить від того, як ми інтегруємо штучний інтелект, замінимо людей машинами чи використаємо ШІ для розвитку демократії та суспільного блага.
Урна для голосування. Фото - Pexels

Про це повідомляє “Kreschatic” з посиланням на The Conversation 

Штучний інтелект активно змінює різні сфери життя, і політика може стати наступною. Дослідження показують, що багато європейців підтримують ідею часткової заміни політиків на ШІ. У Китаї такий підхід викликає ще більше схвалення, тоді як американці ставляться до цього обережніше. Цей інтерес піднімає важливі питання про роль людини в політиці та значення демократії у світі, де технології стрімко розвиваються.

Вже існують приклади спроб залучення чат-ботів до політики. В Новій Зеландії бот Сэм взяв участь у виборах. Данія та Японія також експериментували з подібними проєктами. Чат-боти не прагнуть до влади чи грошей, працюють без відпочинку й мають потужні аналітичні можливості. Однак вони несуть і ризики, пов’язані з кібербезпекою, упередженістю даних і нестачею моральної відповідальності.

Ще один варіант — створення прямої демократії за допомогою ШІ. Фізик Сесар Ідальго пропонує кожному громадянину програмувати власного цифрового агента для участі в ухваленні рішень. Такі агенти можуть автоматично домовлятися й створювати закони, мінімізуючи роль політиків. Однак це може лише замінити одних представників іншими, адже алгоритми розробляють експерти, які теж потребують контролю з боку суспільства.

Радикальніший сценарій передбачає повну передачу влади алгоритмам. Якщо ШІ колись зможе приймати кращі рішення, ніж люди, постає питання, чи потрібна тоді участь людини. Але така “алгократія” змушує замислитися про важливість людської автономії та відповідальності в управлінні. Наразі важливо не замінювати людей у політиці, а розробляти інструменти ШІ, які допоможуть покращити демократичні процеси та посилити участь громадян.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що звичайні споживачі впроваджують ШІ технології швидше за бізнес.

Share This Article
Щоб бути вільним потрібно знати правду.
Коментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Exit mobile version