Галактика у деталях: як місія Gaia змінила наше уявлення про Чумацький Шлях

Місія Gaia відкрила нові горизонти в дослідженні Чумацького Шляху, залишивши нам найбільш детальну карту нашої галактики в історії науки.
Галактика. Фото - Pexels

Про це повідомляє “Kreschatic” з посиланням на Science Alert 

Місія Gaia Європейського космічного агентства стала проривом у вивченні Чумацького Шляху. За 11 років роботи телескоп зібрав три трильйони спостережень за двома мільярдами об’єктів. Ці дані дозволили створити тривимірну карту галактики з відображенням руху зірок. Завдяки цьому вчені отримали унікальну можливість дослідити динамічну історію Чумацького Шляху, зокрема потоки зірок, що виникли через минулі зіткнення з іншими галактиками.

Спостереження Gaia підтвердили, що Чумацький Шлях має кілька спіральних рукавів, які менш чіткі, ніж вважалося раніше. Місія також виявила раніше невідомі структури, зокрема залишки старих рукавів і фрагменти зоряних утворень на краях диска. Ці знахідки свідчать про давні гравітаційні взаємодії галактики з сусідніми зоряними системами, які впливали на її форму та еволюцію.

Дані Gaia показали, що диск Чумацького Шляху має хвилясту форму. Це, ймовірно, стало результатом впливу карликової галактики Стрілець, яка протягом мільярдів років взаємодіє з нашою. Вчені вважають, що ці зіткнення спричинили значні сплески зореутворення, одним із результатів якого могло стати утворення Сонячної системи.

Місія Gaia дала можливість побачити галактику збоку завдяки реконструкціям на основі її даних. Ці зображення показують центральний балдж, диск і зовнішні частини Чумацького Шляху у безпрецедентних деталях. Навіть після завершення роботи Gaia її спадщина залишиться надовго. Останній набір даних буде опублікований до кінця 2030 року.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що штучний інтелект розганяє хвилю кліматичної дезінформації.

Share This Article
Щоб бути вільним потрібно знати правду.
Коментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *