Скільки може працювати генератор без перерви: повний посібник

В сучасних реаліях життя генератори стали незамінними в усіх сферах. Їх використовують підприємства, супермаркети, малий бізнес та звичайні люди.
Джерело: rental-power.com.ua

Коли виникають проблеми з електропостачанням під час планових чи екстрених відключень від мережі населених пунктів, саме ці пристрої дають можливість забезпечити основні потреби людей та бізнесу.

Проте, кожна модель має свої терміни безперервної роботи. Якщо цього показника експлуатації не дотримуватись, генератор може швидко вийти з ладу. У цій статті розглянемо, які саме фактори можуть впливати на тривалість роботи приладу, поради та рекомендації щодо використання та збільшення строку експлуатації.  

Що впливає на тривалість роботи генератора без перерви?

Серед основних факторів, які можуть впливати на час безперервної роботи:

  1. Тип пристрою. Бензинові моделі зазвичай мають менший період безперервної роботи та меншу потужність. Дизельні більш потужні та розраховані на триваліший час експлуатації.
  2. Технічні параметри. Місткість паливного бака та потужність можуть суттєво відрізнятись у різних моделей, що напряму впливає на їхню працездатність.
  3. Матеріали та паливо. Зазвичай неякісне паливо може не лише збільшити його затрати, а навіть привести до швидкого зносу деталей і поломок. Окрім цього, велике значення мають розхідники, такі як масло та фільтри.
  4. Навантаження. Важливо уникати перенавантаження, адже це може зменшити його потужність або повністю вивести його з робочого стану.
  5. Середовище та температура. Погана вентиляція та занадто висока температура у приміщенні або на вулиці можуть призвести до перегріву пристрою та пошкоджень його компонентів.
  6. Вчасне обслуговування. Від своєчасного технічного обслуговування залежить загальний термін експлуатації пристрою.  

Тип генератора: бензиновий чи дизельний

До найпопулярніших різновидів пристроїв відносять моделі, які працюють на дизельному пальному або бензині.

Продаж генераторів на дизелі найчастіше здійснюється для комерційних та промислових організацій, підприємств чи супермаркетів. Вони більші за розмірами, мають вищу потужність та продуктивність, а також більший термін експлуатації. Пристрої такого типу забезпечують значно більший час безперервної роботи. В середньому цей показник коливається від 12 до 36 годин залежно від конкретної моделі.

Бензинові генератори більш компактні, менш шумні та краще стартують при низьких температурах повітря. Проте вони мають нижчу потужність та термін експлуатації. Період безперебійної роботи на 1 баку пального становить від 6 до 12 годин.

Джерело: rental-power.com.ua

Якість палива та витратних матеріалів

Паливо повинне бути належної якості та без шкідливих домішок. Оскільки це може призвести до швидкого забруднення форсунок та фільтрів або швидко вивести з ладу генератор.

У дизельних моделях варто звертати увагу на цетанове число. Низький показник може спровокувати проблеми зі стартом, швидкий знос мотора та зниження ККД.

Всі розхідні матеріали, такі як фільтри, мастила, охолоджувальні рідини мають бути відповідної якості. Це основні елементи, які необхідні для стабільної роботи. Економія на них може призвести до серйозних поломок або повного виходу з ладу генератора.

Поради щодо використання генератора для збільшення часу роботи

  1. Перш за все, обирайте пристрої із запасом потужності для ваших задач.
  2. Використовуйте лише якісні компоненти та паливо. Дотримуйтесь умов зберігання та користуйтесь стабілізаторами для пального.
  3. Слідкуйте за своєчасним технічним обслуговуванням, а при наявності будь-яких сторонніх звуків чи запаху, одразу звертайтесь у сервіс.
  4. Слідкуйте за умовами розташування пристрою: достатньою вентиляцією, безпечністю та віддаленістю від джерел тепла.
  5. Контролюйте температуру пристрою, не давайте йому перегріватись.
  6. Оптимізуйте використання енергії, вмикайте найнеобхідніші пристрої.
  7. Також можна спробувати додаткові елементи живлення, якщо це можливо: сонячні батареї, акумулятори, павербанки тощо.

Підтримка оптимального рівня навантаження

Кожна модель має своє граничне навантаження. Тому дуже важливо слідкувати за кількістю підключених пристроїв одночасно. Важливо розуміти, що будь-які перенавантаження, особливо регулярні, можуть призвести до серйозних поломок пристрою.

Зазвичай спеціалісти рекомендують обирати модель лише після ретельного підрахунку необхідної потужності та купувати генератори з запасом. 

Джерело: rental-power.com.ua

Умови експлуатації та температурний режим

Якщо у приміщенні, де розташований генератор, забагато пилу чи бруду, це може призвести до швидкого забруднення фільтрів та перегріву пристрою.

Також дуже важливо контролювати ступінь нагріву під час роботи. Деякі умови: погана вентиляція, висока температура навколо тощо, можуть впливати на швидкість нагрівання генератора. Необхідно контролювати його температуру та слідкувати за системою охолодження.

Як збільшити термін придатності генератора?

Перше, що необхідно — це регулярне технічне обслуговування та своєчасна заміна витратних матеріалів. Важливо слідкувати за рівнем масла, зносом фільтрів та проводити контроль системи охолодження.

Будь-які порушення правил експлуатації: перевантаження, недотримання інтервалів часу використання, несвоєчасне обслуговування можуть призвести до суттєвого зменшення терміну експлуатації.

Робота бензинового генератора без зупинки

Перш ніж почати користуватися пристроєм, уважно ознайомтесь з інструкцією виробника. Використовуйте рекомендований тип палива, намагайтесь не перевищувати навантаження більше ніж на 80%.

Окрім цього, важливо контролювати період безперебійної роботи. Для різних моделей він може коливатись у межах від 6 до 12 годин. Перевищувати цей період не рекомендується, оскільки це може призвести до перегріву та поломок.

Джерело: rental-power.com.ua

Рекомендації щодо вибору генератора для тривалої роботи

  1. Визначте свої потреби та необхідну сумарну потужність для вашого обладнання. Обирайте моделі з запасом принаймні на 10-20%, на випадок якщо необхідно буде екстрене підключення.
  2. Для домашнього використання найчастіше обирають бензинові моделі, оскільки вони менш шумні, легкі та дешевші. Проте вони не можуть забезпечити занадто високий час безперебійної роботи.
  3. Враховуйте об’єм паливного бака та рівень шуму, особливо якщо мова йде про використання у житловій зоні.
  4. Наявність додаткових функцій та автоматичних систем управління.
  5. Звертайте увагу на виробника та відгуки користувачів.

Обирайте найкращі моделі якісних генераторів для підприємства або домашнього використання на Rental Power. Тут ви знайдете лише якісні пристрої відомих виробників з гарантією за вигідними цінами.

Share This Article
Наша інформація - це ключ до розуміння подій
Коментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *