Про це повідомляє “Kreschatic” з посиланням на The Conversation
Генеративний штучний інтелект (ШІ) швидко набирає популярності, а його використання вже стало звичним явищем в журналістиці. Звісно, це не без ризиків, оскільки деякі новинні організації використовують ШІ для створення або редагування контенту, що викликає занепокоєння серед аудиторії. Дослідження показали, що лише 25% учасників були впевнені, що вони стикалися з генеративним ШІ в новинах. Більшість же висловила сумніви щодо прозорості використання таких технологій.
З точки зору користувачів, найбільший комфорт викликає використання ШІ за лаштунками. Наприклад, ШІ може бути використаний для транскрипції інтерв’ю або надання ідей для висвітлення подій. Однак використання таких інструментів для редагування або створення контенту викликає більше запитань. Відчуття безпеки сильно залежить від контексту, і, як показує дослідження, аудиторія з більшою готовністю сприймає простіші завдання, на кшталт розмиття частин зображень або додавання ключових слів до медіа.
Генеративний ШІ має безліч застосувань у журналістиці, від вибору найкращих зображень до створення заголовків і навіть повністю згенерованих статей. Втім, навіть ці прості застосунки мають ризики. ШІ може помилково ідентифікувати об’єкти на зображеннях або створювати фальшиві новини, що призводить до помилок в контексті або заголовках. Наприклад, недавно Apple припинила автоматичні новинні сповіщення після того, як ШІ неправильно повідомив про смерть підозрюваного у вбивстві.
Учасники дослідження, які стикалися з використанням ШІ в журналістиці, виявилися більш комфортними з його використанням для створення простих медіа, таких як іконки для інфографіки або анімації історичних зображень. Однак ідея використання ШІ для ведення новин або створення реалістичних зображень, що зображують події, яких не було, викликає великий резонанс. Люди готові підтримувати медіа, які використовують ШІ як доповнення до людської праці, а не замінюють її.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, як світло та кольори створюють неперехідний Інтернет.