Світ не повинен забувати про дітей-заручників Путіна – The Telegraph

Чотирьох українських дітей, яких вивезли до Росії після її повномасштабного вторгнення в Україну, мають повернути їхнім родинам у рамках угоди, досягнутої за посередництва Катару після місяців «таємних переговорів»
Заклики до України поступитися територією ігнорують реальність життя під російською окупацією. Фото - unsplash

Як повідомляє «Kreschatic» два тижні тому Український Центр національного спротиву попередив західних журналістів про майбутні добре фінансовані спроби відбілити Марію Львову-Бєлову, російської чиновниці з огидною назвою «омбудсмен з прав дитини», на яку видано ордер Міжнародного кримінального суду щодо депортації українських дітей до Росії.

Кожна врятована та повернута до родини дитина — це, звичайно, привід для святкування, але не потрібно обманюватись кремлівськими фотографіями – пише в своєму матеріалі The Telegraph. Нижче ми пропонуємо його переклад.

Це цинічний прийом Володимира Путіна, щоб представити російський уряд як неправильно зрозумілого, як людей, з якими можна вести переговори.

Поки ми святкуємо повернення чотирьох дітей, важливо не забувати про інших 20 000 дітей, які перебувають у російському полоні – викрадених із зруйнованих міст і містечок східної України, з дитячих будинків та дитячих закладів для дітей із психічними та психічними захворюваннями або фізичними вадами – пише британське видання.

Деякі були розлучені з батьками під час бойових дій, інші залишилися сиротами через вторгнення Росії. Ще інші вже були сиротами або не мали родичів, здатних піклуватися про них.

Деяким відважним українським батькам вдалося повернути своїх дітей через жахливі візити до Росії, перетинаючи фільтраційні табори та зони бойових дій. Хоча існує спокуса сфокусуватися на радості, яку має відчувати дитина, коли батько чи бабуся приходять, щоб врятувати їх від кошмару, такі випадки є винятковими – за даними українського уряду, лише 400 дітей було повернуто таким чином.

Натомість реальність спонукає подумати про відчай, який має відчувати дитина, щоб усвідомити, що вона сама, у безлюдному місці, яке хоче знищити все, що вона називає домом, і що ніхто не прийде за нею.

Чим довше діти залишаються в Росії, тим вище ймовірність того, що вони стануть нерозшуканими, зі зміненими іменами та видаленням записів. Тим, у кого є батьки, кажуть, що сім’ї їх більше не хочуть, що Росія їх врятувала, і їм дають нові ідентичності, нібито щоб захистити їх від ненависних українців. Їх поселяють у російські родини із затвердженого урядом реєстру, які отримують до 1000 доларів за кожну українську дитину, яка приймає російське громадянство.

Російський уряд також організовує спеціалізовані літні табори та школи для дітей на окупованих територіях і вже викрадених. На уроках патріотичного виховання ведеться брутальна путінська пропаганда, щоб прищепити дітям ненависть до власної країни. Деякі школи охороняють озброєні російські козаки, яким висунули звинувачення у жорстокому поводженні з дітьми.

Головний російський викрадач українських дітей Марія Львова-Бєлова похвалилася, що займається вихованням покинутих дітей з Маріуполя. У розмові з держтелебаченням РФ вона пояснила, як ці діти спочатку співали український гімн навіть у російському полоні. Але після місяців експериментального психологічного тиску вони зламалися і освідчилися в любові до Росії.

Багато дітей, травмованих переживаннями російських бомб, снарядів і тортур, ймовірно, будуть відправлені в «інститути для розумово відсталих» дітей в Росії. Але, очевидно, що багато дітей в таких закладах мають не розумові вади, а зрозумілі проблеми з психічним здоров’ям через їхні обставини. Радянська спадщина означала, що дитячі психіатри сприймали нормальні реакції на нехтування та жорстокість як аномалії, від яких «нормальне суспільство» має бути захищене.

Як і їхні російські колеги, українські діти, яких відправляють у такі заклади, не матимуть власних іграшок чи одягу, за ними «доглядатимуть» малооплачувані та байдужі «гувернантки». У гіршому випадку їхні травми призведуть до того, що їх відправлять до спеціалізованих відділень на місяці чи роки поспіль.

Це теперішня і майбутня доля сотень українських дітей, які живуть у російському полоні. А депортації тривають. Лише за останній час 300 дітей з окупованої Запорізької області відправили на навчання до Росії. Раніше діти, відправлені в такі поїздки, ніколи не поверталися. Одночасно з цією поїздкою їх батькам на окупованих територіях дали час до кінця жовтня змусити своїх дітей прийняти російське громадянство або ризикувати, що їх заберуть. Дійшло вже до того, що батьки повинні вибирати між своєю нацією і своїми дітьми. Вибір очевидний, але його не потрібно робити батькам в неокупованій Україні.

Російсько-українська війна – війна довга. Добрі люди, які не мають прямого впливу, не можуть винести біль і тому відвертаються. Заклики до тиску на Україну, щоб вона поступилася територією, часто є частиною цього зрозумілого бажання вимкнути страждання, змусити їх припинитися. Але це не зупинить жах. Такі заклики ігнорують реальність життя під російською окупацією: це не просто передача території, це також передача більш наляканих дітей, які знають, що їх ніхто не знайде.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що українські діти, викрадені Росією, зазнають психологічного або фізичного насильства

Share This Article
Україна в об'єктивному світлі: ми показуємо справжню картину
Коментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Exit mobile version