В якості авансу за збитки від війни: США пропонують передати Україні заморожені активи Центробанку РФ

Американські чиновники пропонують передати Україні заморожені в Європі активи Центробанку РФ як «аванс» компенсації за шкоду від війни, яку Росія, на їхню думку, у будь-якому разі буде зобов'язана виплатити Україні
Захід уже майже два роки намагається конфіскувати активи російського ЦБ. Фото - novayagazeta.eu

Як повідомляє «Kreschatic», про це пише Financial Times, яке посилається на один із документів, який США представили на обговорення країн «Великої сімки». FT наголошує, що Сполучені Штати публічно не підтримують конфіскацію заморожених активів.

На думку американських офіційних осіб, передача активів може стати «контрзаходом», який відповідає міжнародному праву і який «спонукає Росію припинити агресію».

У Вашингтоні вважають, що заморожені активи можуть бути передані Україні траншами, наприклад через Світовий банк або Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР).

Financial Times зазначає, що ідея конфіскації російських активів загрожує юридичними наслідками, оскільки заморожені резерви ЦБ РФ захищені міжнародним правом. Будь-які дії з ними покажуть таким країнам як Китай або Саудівська Аравія, що їхні активи, що зберігаються в євро чи доларах, не завжди можуть бути у безпеці.

російські активи
Фото – slovoidilo.ua

Європейські чиновники побоюються наслідків, бо більшість заморожених активів перебувають у ЄС. За словами одного з чиновників, Євросоюзу є що втрачати.

Згідно з документом Єврокомісії, з яким ознайомилася FT, у країнах «Великої сімки», Євросоюзу та Австралії заморожено активи ЦБ на загальну суму 260 мільярдів євро. При цьому основна частина — близько 210 мільярдів євро — зберігається в ЄС, у тому числі у вигляді готівки та державних облігацій.

У жовтні The Washington Post писала, що американські високопосадовці стали активніше закликати західні країни використовувати заморожені активи ЦБ РФ для допомоги Україні.

Для обговорення можливості використання заморожених активів ЦБ РФ у Євросоюзі створили спеціальну робочу групу. За інформацією Bloomberg, вона не знайшла законних підстав для конфіскації цих активів. Після цього робоча група зосередилася на вивченні інших варіантів тимчасового використання російських активів, один із яких передбачає реінвестування цих коштів з метою отримання прибутку, який потім можна буде спрямувати на відновлення України. Однак і цей варіант, на думку робочої групи, має «суттєві юридичні перешкоди» та загрожує порушенням фінансової стабільності ЄС.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що США знайшли законний спосіб передачі заморожених російських активів Україні

Share This Article
Україна в об'єктивному світлі: ми показуємо справжню картину
Коментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *