Війна в Україні: головні новини станом на 697 день повномасштабного російського вторгнення

Президент України Володимир Зеленський побоюється, що якщо Дональд Трамп повернеться в Білий дім наступного року, він може піти на односторонні поступки Росії, які не враховують інтереси України, і назвав заяви колишнього президента США про те, що він може зупинити війну за 24 години, «дуже небезпечними»

Ольга Лисенко
Володимир Зеленський стурбований тим, що Дональд Трамп може піти на односторонні поступки Росії в разі обрання президентом. Фото - president.gov.ua

Як повідомляє «Kreschatic», Зеленський також заговорив про укладення «нових двосторонніх угод», які «реанімують» систему міжнародного права. Він додав, що нові військові пакети будуть доставлені «в найближчі тижні та місяці».

Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив у суботу, що Україна перебуває під абсолютним контролем Сполучених Штатів. Політик-популіст, який виступає проти військової допомоги Україні та виступає проти санкцій проти Росії, також знову заявив про свою опозицію щодо заявки України на вступ до НАТО. «Україна не є незалежною та суверенною країною», — сказав Фіцо суспільному мовнику RTVS. «Україна перебуває під повним впливом і контролем Сполучених Штатів». Словаччина є членом і НАТО, і Європейського Союзу. Незважаючи на критику Фіцо, лише Угорщина наклала вето на 50 мільярдів євро допомоги, яку інші члени ЄС проголосували за надання Києву в грудні минулого року.

Міністерство оборони Великобританії повідомило, що Україна зберігає присутність на лівому березі Дніпра та продовжує відбивати російські атаки, незважаючи на «логістичні проблеми».

Кринки
Фото – Генштаб ЗСУ

Російські законодавці підготували законопроект, що дозволяє конфіскувати гроші та майно в осіб, які поширюють «свідомо неправдиву інформацію» про збройні сили країни, заявив у суботу спікер держдуми В’ячеслав Володін, повідомляє Reuters.

Дружина російського військового виступила в суботу в передвиборчому штабі Путіна з емоційним закликом до його повернення з України – це був зухвалий жест Марії Андрєєвої в країні, де відкрита критика війни заборонена.

Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак в інтерв’ю Le Figaro послався на цитату Вінстона Черчілля. Говорячи про війну в Україні, він сказав: «Дайте нам інструменти, і ми закінчимо справу».

Румунські протестувальники припинили блокування переходу Порубне-Сірет на румунсько-українському кордоні, повідомляє Kyiv Independent з посиланням на прикордонну службу. Румунські фермери та водії вантажівок протестували проти високих витрат бізнесу.

Читайте також: Війна в Україні: головні новини станом на 696 день повномасштабного російського вторгнення

Share This Article
Україна в об'єктивному світлі: ми показуємо справжню картину
Leave a comment