Читання дітям та з дітьми: в чому секрет?

Книги відіграють надзвичайно важливу роль у розвитку та житті дитини, відкриваючи перед нею безмежний світ знань, фантазії та відкриттів. Вони не лише розвивають мовлення та мислення, але й стимулюють уяву, вчать етичним цінностям, сприяють розумінню емоцій та підтримують розвиток соціальних навичок через відчуття співпереживання з персонажами історій.

Крім того, читання книг розвиває в малечі навички концентрації, виховує любов до навчання та стимулює пізнавальний інтерес до оточуючого світу. Чимало різновидів ви зможете підібрати у Книгарні “Є” – https://book-ye.com.ua/

Розмаїття книг на кожен смак

Батьки можуть обирати різні книги для своїх малят залежно від їхнього віку, інтересів та цілей виховання. Ось деякі типи книг, які батьки можуть вибирати для своїх дітей:

 • Дошкільна література: Ці книги часто мають яскраві ілюстрації та прості тексти, спрямовані на розвиток мовлення, вивчення літер та чисел, розвиток фантазії та виховання емоційного і соціального інтелекту.
 • Книги-гри: Це книги, які поєднують історії з інтерактивними завданнями, такими як відгадування загадок, пошук предметів на ілюстраціях чи виконання завдань, що сприяють розвитку мислення та уваги.
 • Книги зі звуковими ефектами: Ці книги мають кнопки або інші механізми, які відтворюють звуки та мелодії, що допомагають привернути увагу дітей та стимулюють їх інтерес до читання.
 • Книги-мультфільми: Ці книги мають анімаційні ілюстрації та часто супроводжуються аудіо-або відео-елементами, що допомагають дітям краще уявити собі історію та зберегти їх увагу.
 • Книги-твори класиків дитячої літератури: Батьки також можуть обирати класичні дитячі книги, які перевірені часом, такі як “Аліса в Країні Див” Льюїса Керролла або “Мауглі” Редьярда Кіплінга. Ці книги не лише розвивають уяву, а й навчають моральних цінностей та навичок міжособистісної взаємодії.

​​​​

Читання перед сном. Кілька секретів

Батьки часто читають дітям казки або інші книги перед сном, і це має кілька причин. По-перше, це ритуал, який допомагає дитині заспокоїтися та підготуватися до сну. Процес читання перед зануренням у царство Морфея може стати для дитини часом зворушливого занурення в казковий світ, де вона може забути про буденні турботи і розслабитися.

По-друге, читання перед сном сприяє розвитку мовлення та уяви у дитини. Прослуховування різних історій розширює її словниковий запас, розвиває фантазію та креативне мислення. Крім того, це може сприяти формуванню позитивних асоціацій із сновидіннями, які стимулюють більш якісний та здоровий сон у дитини.

Ось кілька книг, які можуть бути чудовими виборами:

 1. “Мишенятко його не було” Ерік Карл
 2. “Добрий ніч, місячна світлице” Маргарет Вайз Браун
 3. “Після дощу” Дебі Гейбергер
 4. “Маленький ведмідь” Маріанна Данкель
 5. “Колискова казка про їжачка” Джулія Дональдсон
 6. “Щоденник найкращого друга” Джо Вард

Share This Article
Наша інформація - це ключ до розуміння подій
Коментувати