Питання не в тому, чи приєднається Україна до НАТО, а в тому, коли це станеться, сказав The Telegraph другий командувач альянсу.
Як повідомляє «Kreschatic», у 2008 році Німеччина заблокувала Україні вступ до військового альянсу. Потім Володимир Путін вимагав гарантій, що Україна не приєднається до альянсу, перш ніж почати незаконне повномасштабне вторгнення в країну в лютому 2022 року.
Джоане сказав, що підтримка НАТО для України, яка офіційно подала заявку на вступ у вересні 2022 року, включає будівництво «мосту до членства».
Україна наближається до НАТО майже щодня. Питання не в тому, чи стане Україна членом, а в тому, коли будуть виконані політичні умови. Я не можу сказати, коли це станеться, але я знаю, що Україна стане частиною євроатлантичної сім’ї.
Війна – не найкращий час, щоб говорити про конкретні строки. Але настане момент, коли з’являться такі міркування, як гарантії безпеки для України, сильніша Україна та стримування Росії.
– сказав він The Telegraph.
За його словами, передумовами для вступу в альянс є сильна Україна з потужною армією, демократія та економіка, як і майбутня «архітектура безпеки» Європи.
Росія, на жаль, продовжує бути агресивною, непередбачуваною та небезпечною, і може залишатися такою ще багато років. Ці три частини працюють в одному напрямку – небезпечна Росія, сильна Україна і наша зацікавленість у забезпеченні миру та стабільності в Європі.
– сказав Джоане.
Його коментарі повторюють заяви держсекретаря США Ентоні Блінкена минулого тижня. Він сказав, що підтримка Києва є «надійною» і що липневий саміт НАТО у Вашингтоні буде спрямований на те, щоб прокласти шлях до остаточного членства.
Заступник генсека альянсу зменшив побоювання, що деякі його члени можуть накласти вето на членство України. Так, Угорщина на чолі з Віктором Орбаном відклала санкції ЄС проти Москви та допомогу Україні. Словаччину очолює Роберт Фіцо, який виграв вибори після того, як пообіцяв припинити поставки зброї до Києва.
Звичайно, ви бачите нюанси з боку союзників, але ми не бачимо серйозних відмінностей щодо продовження підтримки України чи інвестування в нашу власну оборону.
– сказав заступник генерального секретаря.
Він додав, що в НАТО менше «дисгармонії», оскільки «ми маємо справу з найціннішим, а саме – національною безпекою та захистом нації».
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що Путін вчергове пообіцяв, що Росія не буде нападати на НАТО