Війна в Україні: головні новини станом на 799 день повномасштабного російського вторгнення

Китай потрапив під санкції з боку США за постачання «важливих матеріалів для військово-промислової бази Росії» для використання у війні проти України
Міністр фінансів США Джанет Єллен оголосила про нові санкції проти військово-промислової бази Росії. Фото – ukr.net

Як повідомляє «Kreschatic», офіційні особи США в середу оголосили про масштабний пакет, націлений на майже 300 організацій у Росії, Китаї та інших країнах. «Сьогоднішні дії ще більше перешкодять і погіршать військові зусилля Росії, переслідуючи її військово-промислову базу та мережі ухилення, які допомагають її постачати», — заявила міністр фінансів США Джанет Єллен.

Окрім Китаю, цільові неросійські організації були розташовані в Азербайджані, Бельгії, Словаччині, Туреччині та Об’єднаних Арабських Еміратах. Ці компанії «дозволяють Росії отримувати вкрай необхідні технології та обладнання з-за кордону», йдеться в заяві казначейства. У рамках заходів Державний департамент вніс до чорного списку додаткових осіб і компанії, задіяні в енергетичному, гірничодобувному та металургійному секторах Москви, а також осіб, причетних до смерті російського опозиціонера Олексія Навального в сибірській в’язниці в лютому.

США звинуватили Росію в порушенні міжнародної заборони на хімічну зброю шляхом застосування задушливої речовини хлорпікрину проти українських військ. «Використання таких хімічних речовин не є поодиноким інцидентом і, ймовірно, викликане бажанням російських військ витіснити українські сили з укріплених позицій і досягти тактичних переваг на полі бою», — заявили в Держдепартаменті. Окрім хлорпікрину, російські війська також використовували гранати, заряджені газами CS та CN, стверджують українські військові.

Уряд США заявив, що накладає санкції на російські державні організації та компанії, пов’язані з московськими програмами хімічної та біологічної зброї, включно зі спеціальним військовим підрозділом, який «сприяв використанню» хлорпікрину проти українських військ. Очікується, що Держдепартамент передасть свої висновки Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ), чиїм правилам зобов’язані підкорятися Росія та інші члени.

П’ятеро мирних жителів загинули в середу, коли Росія завдала ударів по Харківській і Донецькій областях на сході України. На північному сході Харківської області, що межує з Росією, в результаті вибуху загинули 38-річна жінка та її батько в автомобілі. На сході Харківської області, неподалік від міста Куп’янськ, у селі Лелюківка під час російського обстрілу загинула 67-річна жінка. На сході Донецької області в селищі Гірник, що приблизно за 15 км від лінії фронту, загинули 57-річна жінка та 64-річний чоловік, шестеро отримали поранення.

Українські воїни, які захищають місто Часів Яр від російських військ. Фото – Reuters

Вадим Філашкін, губернатор області, розповів, що 682 жителі тримаються в «дуже важких умовах» без водопостачання та світла в обложеному місті Часів Яр, довоєнне населення якого становило 12 500 осіб. Місяці невпинних обстрілів російської артилерії спустошили стратегічне місто, яке стало наступною головною ціллю загарбників, розташоване на підвищенні, і яке може слугувати воротами до міст Костянтинівка, Слов’янськ і Краматорськ. Українські сили, які захищають Часів Яр, заявили, що досі чекають на поставки боєприпасів.

Компанія «Нова пошта» повідомила пізно ввечері в середу, що російська ракета влучила в сортувальну базу в Одесі, але втрат серед співробітників немає. Губернатор Одеської області Олег Кіпер повідомив, що в результаті ракетного удару, який спровокував велику пожежу, постраждали щонайменше 13 людей.

Читайте також: Війна в Україні: головні новини станом на 798 день повномасштабного російського вторгнення

Share This Article
Україна в об'єктивному світлі: ми показуємо справжню картину
Коментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Exit mobile version