Про це пише Politico. Передаючи далекобійну зброю Україні, адміністрація Байдена виставила умову, що вона не може бути використана для ударів по території Росії. На думку України, ця заборона утримує ЗСУ від атак на російські позиції на тлі наступу російських військ у Харківській області.
Як повідомляє «Kreschatic», за словами голови парламентської комісії України з озброєння та боєприпасів Олександри Устінової, перед російським наступом ЗСУ бачили російських військових за один чи два кілометри від кордону всередині Росії, але «нічого не могли з цим вдіяти».
Ви даєте нам палицю, але не дозволяєте нею користуватися.
– заявила вона в інтерв’ю Politico.
Голова правлячої партії «Слуга народу» Давид Арахамія під час візиту до Вашингтона назвав політику Білого дому щодо обмеження ударів усередині Росії «головною проблемою».
Українські парламентарі планують провести зустрічі у понад 10 офісах конгресменів США, щоб переконати їх вплинути на Білий дім, пише Politico. Однак двоє американських чиновників сказали, що політика адміністрації Байдена не змінилася.
Допомога призначена для оборони, а не для наступальних операцій на території Росії.
– заявив один з них.
При цьому американські чиновники все більше переконані, що плани Путіна щодо розгортання нових військових частин у поєднанні з додатковими боєприпасами з Китаю та скороченням підтримки Києва з боку Заходу можуть призвести до того, що до кінця 2024 року Росія, ймовірно, зможе використати свої досягнення на фронті. у переговорах на вигідних для себе умовах, вважають три співрозмовники Politico.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що Північна Корея може найближчим часом здійснити нові поставки зброї Росії для війни проти України