Українські сили, включаючи бронетехніку, здійснили підтверджені просування на відстань до 10 км у Курську область Росії, про що повідомив Інститут вивчення війни (ISW) у середу ввечері. “Поточний підтверджений обсяг і місце розташування українських просувань у Курській області свідчать про те, що українські сили прорвали принаймні дві російські оборонні лінії та опорний пункт,” йдеться в оновленні ISW у середу ввечері. “Російське інсайдерське джерело та кілька інших російських джерел повідомили, що українські сили захопили КПП Суджа та газорозподільну станцію Суджа.” ISW посилалося на геолоковані кадри та супутникові знімки і зазначило, що українці взяли десятки військовополонених.
Як повідомляє «Kreschatic», Білий дім звертався до України, щоб дізнатися “цілі” масштабного вторгнення через кордон до Росії, заявила прес-секретар Білого дому Карін Жан-П’єр у середу. Вашингтон підтримує “розумні” дії України для зупинки атак російських сил, додала Жан-П’єр. “Ми звернемося до українських військових, щоб дізнатися більше про їхні цілі.”
Володимир Путін назвав це “масштабною провокацією,” тоді як українські офіційні особи залишаються мовчазними щодо обсягу операції. Метью Міллер, представник Державного департаменту США, відхилив звинувачення Москви. “Я бачив заяви російського уряду. Це трохи смішно, що вони називають це провокацією, враховуючи, що Росія порушила територіальну цілісність і суверенітет України.”
Голова Генерального штабу Росії Валерій Герасимов повідомив, що у операції беруть участь «до 1000 бойовиків з України». Деякі російські військові блогери повідомили, що українські війська досягли міста Суджа, де розташована Суджанська вимірювальна станція, останній великий транзитний пункт для російського газу, що прямує до Європи через Україну. Евакуація цивільних проводилась як у Курській, так і в Сумській областях на українській стороні кордону.
Російський пропагандист Євген Поддубний пережив українську атаку дрона в Курській області Росії у середу і перебував у реанімації, повідомив державний телеканал “Россия-24”, на якому він працює. Країни, включаючи Великобританію та Австралію, ввели санкції проти Поддубного з 2022 року.
Kyiv Post повідомила, що призначення Тіма Вальца напарником Камали Гарріс є гарною новиною для України, оскільки “з початку повномасштабного вторгнення Вальз був голосним прихильником України в її боротьбі проти Росії.”
Boeing повідомляє, що збільшує виробництво ракет PAC-3, які використовуються в системі протиповітряної оборони Patriot. Компанія заявила, що планує побити свій рекорд щорічного виробництва на понад 20% до кінця року. Більше ракет потрібно, оскільки США планують збільшити виробництво комплексів Patriot за допомогою Mitsubishi Heavy Industries у Японії.
Російсько-американська громадянка Ксенія Кареліна визнала себе винною в російському суді за звинуваченням у зраді, повідомляє державне інформаційне агентство РІА, посилаючись на її адвоката в середу. Кареліну звинуватили у пожертві, яку вона зробила у 2022 році на благодійність на підтримку України. РІА повідомила, що обвинувачення і захист підсумують свої аргументи у четвер, а вирок буде оголошено того ж дня.
Французька влада дозволила російському вітрильному фрегату “Штандарт” зайти до Ла-Рошелі для отримання продовольства та палива, незважаючи на санкції за війну Москви проти України, повідомило джерело в порту у середу. Цей 34-метровий (112 футів) трищогловий корабель, побудований у 1999 році, є точною копією фрегата царя Петра Великого. Корабель колись був улюбленцем європейських морських фестивалів і широко використовувався для круїзів і навчання.
Читайте також: Війна в Україні: головні новини станом на 896 день повномасштабного російського вторгнення