Тривалі дощі, холодні ночі та похмуре небо для пізньої осені це така ж звичайна річ, як нова жіноча демісезонна куртка у гардеробі. Універсальна, практична, в міру тепла і легка – саме такою хочеться бачити ідеальну курточку для холодної пори. Але на яку саме погоду розрахована така річ і як її краще обрати?
Температурний режим
Демісезонний одяг створений аби захищати людину від холоду у період перепаду температур, а саме весною та восени. Звісно такі моделі чудово носяться і в теплі зимові дні, або ж на випадок, коли ззовні людина проводить небагато часу, пересуваючись власним транспортом. Різні виробники вказують різні температурні режими для свої виробів. Це може бути від +10 і до -20 градусів. Однак, прийнято вважати оптимальною температурою для демісезонних курточок від +5 до -10 градусів. Якщо одягаєте теплий одяг під таку річ, то вам буде комфортно і при нижчих температурах.
Утеплювач
Від товщини утеплювача всередині виробу саме й залежать її термостійкі якості. Демісезонна модель має щільність 100, іноді до 150 г/м2. Цього буде достатньо аби з комфортом носити курточку при +5 – 0 градусах без додаткового утеплення. Найпоширеніші і найкращі наповнювачі для такої куртки це холофайбер, термофін, ізософт та вальтерм. Часто можна зустріти і різновиди штучного пуху.
Важливі якості
- Гігроскопічність – забезпечує теплообмін таким чином, аби виводити назовні вологу, тому вона не парить і дає почуття комфортного носіння.
- Зносостійкість – має витримувати прання, просушування та регулярне використання у вологий день, мороз та вітер.
- Щільність – забезпечить захист від продування вітром та від відчутно нижчих температур.
- Міцність – якісний цупкий матеріал, гарна якість швів і надійна фурнітура захищатимуть від холоду та забезпечать довгу службу.
Рекомендації для вибору
- Зверніть увагу на бренд: якісний виробник, особливо спеціалізований на верхньому одязі завжди пропонує якісні вироби, що мають добру зносостійкість та гарантію.
- Орієнтуйтесь на заміри або приміряйте куртку. Часом вказаний розмір у різних виробників може відрізнятись, а для такої речі дуже важливо бути не надто малою чи великою.
- Врахуйте оптимальну довжину, наявність капюшона, можливість піднімати комір, наявність кишень у практичних та зручних місцях.
- Не економте надто сильно: підозріло низька ціна зазвичай у неякісних товарів. Така річ може бути надто тонкою або зіпсуватись вже після першого прання.
Які куртки модні в 2024
Базові кольори: чорний, молочний, бежевий та відтінки білого залишаються модними в цьому сезоні. Серед сміливих рішень – комбінації чорного та білого, чорного та зеленого кольорів. Особливе місце посідають моделі оверсайз, що дають можливість комфортно рухатись та створювати такі модні багатошарові луки. Зверніть увагу і на глянцеві шкіряні варіанти з пряжками та металевим декором, куртки в клітку, строгі замшеві куртки-жакети, джинсові утеплені моделі. Цікаво і те, що в цьому році оздоблення хутром повертається в моду: коміри, капюшони, рукава знову стануть пухнастими.