Вибір одягу може здатися надскладним, адже дуже важко вгадати відчуття малюка. До того ж одяг має бути не лише теплим, а й комфортним. Серед обов’язкових елементів гардероба мають бути кофти, ромпери, шкарпетки, шапки для дітей, які допомагають зберегти тепло та захищають чутливу голову малюка. Грамотний вибір одягу сприяє тому, щоб малюк почувався спокійно і затишно, як вдома, так і на прогулянках.
Одяг для новонародженого вдома
Починати слід із забезпечення оптимальної температури повітря у приміщенні – 20–22°C. Для повсякденного носіння вдома найкраще підходять легкі боді, сорочечки та повзунки. Ці речі дозволяють шкірі дихати й не обмежують рухів малюка. Тканини повинні бути з натуральним складом.
Для нічного сну підійдуть спальні комбінезони і піжами. Надмірна кількість шарів одягу вдома зайва, адже це може призвести до перегріву. Час від часу перевіряйте на дотик температуру вушок, носика, шийки і ніжок. За потреби надягайте шкарпетки і шапочки.
Як одягати новонародженого на прогулянку
Для вулиці існують інші правила щодо одягання новонароджених. Це залежить від сезону та погодних умов.
- Оцініть погодні умови. Вище 25°C достатньо буде легкого бавовняного боді з короткими рукавами та тонкої шапки для захисту від сонця.
- Коли температура коливається між 10–20°C, варто одягати кілька шарів, наприклад, боді, теплу кофтинку та легкий комбінезон.
- Взимку ж, коли температура падає нижче 10°C, потрібен теплий зимовий комбінезон чи конверт, шапочка.
Основний принцип – дотримуватись багатошаровості. Це дає змогу краще регулювати тепло та знімати або додавати шари за необхідності. Наприклад, якщо під час прогулянки сонце почне гріти сильніше, можна зняти один шар, щоб дитина не перегрілася. Перший шар має бути з натуральних матеріалів, які контактують зі шкірою і добре пропускають повітря. Наступні шари можуть бути вовняними або флісовими для додаткового збереження тепла.
Часті помилки під час одягання малюка
Якщо ви будете знати найпоширеніші помилки, які роблять молоді батьки, одягаючи дитину, то з легкістю зможете їх уникнути. Насамперед ніколи не закутуйте надмірно малюка, боючись що він замерзне. Це може призвести до перегріву. Дотримуйтесь принципу «плюс один шар»: одягайте малюка на один шар більше, ніж одягнені ви самі.
Завжди читайте склад тканини. синтетичні матеріали викликають подразнення, алергічні реакції, не пропускають повітря, не вбирають вологу.
Багато батьків хочуть, щоб їхній малюк виглядав красиво та стильно, тому використовують численні аксесуари: шапочки, шарфики, пов’язки, шкарпетки тощо. Надмірна їхня кількість може заважати дитині. Слід залишати лише необхідні елементи одягу та уникати тих, що можуть створити незручності для малюка.
Одягання новонародженого – це не лише турбота про стиль, а передусім про комфорт і здоров’я. Дотримання балансу між теплом і комфортом допоможе вашому малюкові почуватися безпечно та затишно як вдома, так і на прогулянці. Ваша увага до деталей гарантує дитині не лише приємні відчуття, але й сприяє її здоровому сну та доброму настрою.