Основні правила і терміни подання звітності для підприємців

Подання звітності до ДПС – одне з ключових завдань, яке регулярно повинен виконувати підприємець під час ведення діяльності. В залежності від вибраної системи, групи нарахування та сплати податків ФОП і ТОВ можуть бути зобов’язані заповнювати і надсилати декларації до податкової раз на місяць, квартал, рік. За результатами сформованих звітів сплачуються податки.

За умови вивчення всіх правил та вимог ПКУ, встановлених для конкретної системи чи групи, подача звітності ФОП на перший погляд може здатися не таким вже і складним завданням. Багато підприємців самостійно ведуть бухгалтерію та звітують перед ДПС, заощаджуючи кошти на оплаті послуг професійного бухгалтера.

Проте такий варіант потребує серйозних витрат часу і сил на те, щоб розібратися з усіма нюансами та не допустити порушень, які завжди караються штрафами. Незалежно від того, веде ФОП бухгалтерію сам чи залучає бухгалтера на аутсорсі, кожному варто знати хоча б базові правила звітування перед ДПС і основні вимоги, що встановлює ПКУ.

Ключові правила формування та подання звітів

Незалежно від системи або групи, на якій перебуває ФОП, під час звітування він повинен дотримуватися наступних вимог:

  1. Подавати декларації у чітко встановлені ПКУ терміни і ні на день пізніше, що тягне накладення штрафів і нарахування пені.
  2. Формувати звіти за встановленими формами – для кожної системи/групи, типу декларації є стандартні шаблони. Наприклад, подача звітності ФОП 3 група здійснюється за формою F0103308, 1 і 2 групи – F0103406.
  3. Надсилати декларації будь-яким з дозволених способів – поштою (за умови створення опису вкладення й оформлення повідомлення щодо вручення), в паперовій формі в місцевий орган ДПС чи в акаунті електронного кабінету на веб-порталі tax.gov.ua.
  4. Подання звітів під час візиту у відділ ДПС може бути здійснене особисто підприємцем або з залученням його представника (бухгалтера, наприклад).
  5. Після подання декларації треба впевнитися, що прийшла Квитанція 2, що свідчить про прийом звіту.

Звітування в електронному кабінеті

Електронний формат подання звітності є наразі найпростішим. Для того, щоб зайти в кабінет на сайті ДПС, потрібно мати дійсний електронний підпис. В акаунті відкривається досить великий функціонал, де можна перевірити основні відомості про ФОП, побачити вже подані декларації, перераховані податки та ін.

Якщо подавати звіт в кабінеті, не потрібно турбуватися про пошук форми – вона автоматично «підтягується» з вже заповненими полями і підприємцю потрібно лише проставити актуальні дані. А під час наступних сеансів звітування він зможе створювати нові декларації на базі вже прийнятих, що дуже зручно.

Терміни подання підприємцями декларацій

Строки заповнення звітів залежать від вибраного режиму оподаткування та певних особливостей діяльності. Наприклад, ФОП з найманими працівниками подають додаткові звіти про нараховані та сплачені збори за працівників, платники акцизних зборів і НДС звітують щомісячно.

Звіти про доходи ФОП подають у такі терміни:

  • Підприємці на загальній системі – звітують раз на рік, мають подати декларацію до 1 травня року за попередній.
  • 1 і 2 група спрощеного режиму – мають 60 днів після завершення року, щоб прозвітувати за нього (термін встановлено до 1 березня).
  • «Спрощенці» 3 групи – звітують щоквартально, формують звіт про доходи впродовж 40 днів по завершенні відповідного кварталу, додаючи показники (до 10 травня за квартал, до 10 серпня за півріччя, потім до 10 листопада за 9 місяців і до 9 лютого за весь попередній рік).
  • ФОП на 4 групі – подають звіт за минулий рік до 20 лютого поточного.

До декларацій подається Додаток 1 – звіт по сплаченим сумам ЄСВ, який підприємці мають перераховувати щоквартально.

Share This Article
Наша інформація - це ключ до розуміння подій
Коментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Exit mobile version