День пам’яті пророка Даниїла: історія, прикмети та заборони 17 грудня 

17 грудня віряни вшановують пам'ять святого пророка Даниїла, який був відданий Богу навіть у найскладніші часи.
Захід. Фото - Pexels

Про це повідомляє “Kreschatic” з посиланням на Politexpert 

Він походив із знатної юдейської родини і в юності разом із народом потрапив у полон до Вавилону. Даниїл служив при дворі кількох правителів, завдяки своїй мудрості та дару тлумачити сни здобув визнання та високі посади. Його пророчі видіння стали основою багатьох біблійних розповідей, а життя — прикладом віри й витривалості.

У цей день також вшановують Ананія, Азарія та Мисаїла, які залишилися вірними традиціям, навіть перебуваючи в полоні. Вони відмовилися споживати їжу, яку вважали нечистою, і навіть не поклонилися золотій статуї, збудованій царем Навуходоносором. За непокору їх кинули у вогняну піч, але Бог зберіг їх неушкодженими. Це диво змусило правителя визнати силу ізраїльського Бога. Історія цих святих стала символом стійкості у вірі та мужності перед небезпекою.

Наші предки вірили, що пророк Даниїл може захистити від хвороб, голоду та війни. У цей день просили зміцнення духу та захисту від злих сил. Особливе значення мало покладання монети в кишеню — вважалося, що це принесе матеріальний добробут на весь наступний рік. 

Важливо пам’ятати і про заборони. Не варто скаржитися на життя та розповідати про невдачі, адже це може закріпити негаразди на майбутнє. Прикмети цього дня підказують характер погоди. Якщо захід сонця буде червоним, очікується потепління. Морози віщують довге похолодання, а ясний день обіцяє сильний вечірній мороз.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що 16 грудня в церковному календарі відзначають день пам’яті святого пророка Аггея.

Share This Article
Щоб бути вільним потрібно знати правду.
Коментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *